Përjashtimi i Berishës, Meta: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet

Mos i humb

Presidenti Ilir Meta ka komentuar vendimin e ish-kryeministrit Sali Berisha për të nisur takimet me demokratët në vend, pasi Lulzim Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar i PD.

Meta thotë se doktor Berisha sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet.

Megjithate ai është distancuar nga vendimi i Bashës për Berishën duke theksuar se nuk është detyra e tij si President të merret me këto çështjet dhe as dëshrion.

”Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime, sigurisht që Berisha nuk mund të rri të them, doktori është si vera, sa më i vjetër aq dhe më tërheqës e demokrat bëhet. ”- tha Meta.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit