Përpeq me Djathë dhe Ajkë Qumështi i Pjekur në Gjalpë

Mos i humb

Trump: Ndalëm luftën 400-vjeçare mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Amerikës, Donald Trump në një tubim që e ka mbajtur në Nebraska, ka përmendur edhe njëherë dialogun Kosovë-Serbi.

Varrezat e ushtarëve grekë në Këlcyrë, Dule: Nderimi i të rënëve gjatë luftës anti-fashiste është mision, Shqipëria ta kishte përmbushur më parë

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka folur nga Këlcura për nderimin e sotëm në ditën e Festës së ‘Jo’-së tek varrezat e...

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

“Vrasësi i të moshuarave”/ Tmerroi rrugët e Riminit, vdes në qeli shqiptari i dënuar

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun...

Shumë e njohin si lloj byreku e të tjerë një formë piteje, por ajo për të cilën të gjithë bien dakord është shija fantastike që ka kjo recetë.

Përpeqi është një gatim tradite i cili përgatitet shpesh gjatë stinëve kur koha fillon e freskohet.

I mbushur me ajkë qumështi dhe i pjekur në gjalpë, përpeqi është një pjatë e plotë dhe me një shije unike që ia vlen të provohet.

AgroWeb.org ju tregon mënyrën më të shpejtë të përgatitjes së tij që të mund ta shijoni sa herë që të dëshironi.

Përbërësit:

4 petë të gatshme apo që i keni përgatitur një ditë më parë dhe i keni ruajtur në frigorifer

5-6 petë të pjekura

150 gr gjalpë

2 vezë

300-500 gr djathë i bardhë

Gjysmë gote uji ajkë qumështi

2 gota uji qumësht

Kripë

Përgatitja

Në një tas të madh thyeni vezët dhe rrihini ato me ajkën e qumështit dhe pak kripë derisa të krijoni në masë të njëtrajtshme.

Më pas shtoni djathin e bardhë të cilin duhet ta thërrmoni para se ta shtoni tek tasi me përzierjen.

Tavën lyejeni me gjalpë të shkrirë dhe shtroni katër petat e njoma, duke i spërkatur me gjalpë dhe qumësht.

Me petat e pjekura do të veproni ndryshe. AgroWeb.org ju sugjeron që t’i thërrmoni ato dhe t’i shtroni në mes të tavës.

Pasi të keni mbaruar me petët hidhni tani përzierjen me djathin dhe vezët në mes duke e përhapur në mënyrë të njëtrajtshme.

Kur të mbaroni edhe me mbushjen në fund e ka radhën qumështi të cilin duhet ta përzieni me gjalpin e shkrirë.

Për ta pjekur duhet që furrën ta keni ngrohur në 180-200 gradë Celsius dhe ta lini për të paktën 30 minuta.

Kur sipërfaqja e tij të ketë marrë një ngjyrë të artë atëherë përpeqi është gati.

Lëreni pak të ftohet dhe të mpikset dhe më pas priteni e shërbejeni të ngrohtë duke  shoqëruar me turshi apo sallatë me perime të freskëta.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...