Pezullohet nga detyra zv.drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi! Akuzohet për nxjerrje të sekretit dhe korrupsion

Mos i humb

Vjedhja në Thesarin e Shtetit, Kadri Shala dorëzohet në Polici

Është dorëzuar në Policinë e Kosovës, Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, të cilës iu...

‘Boom’ gjobash tek “Myslym Shyri”, 120 shoferë në vetëm 12 orë

120 shoferë janë ndëshkuar në 12 orë në rrugën “Myslym Shyri”, pasi kanë lënë të parkuar makinat në kundërshtim me dispozitat e...

Kush janë minatorët që humbën jetën në minierë, u gjetën në 100 metra thellësi

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja tragjike e ndodhur në minierën e Selishtës, në Dibër, ku janë nxjerrë të pajetë pas 48...

Konflikti me Azerbajxhanin/ Shkon në luftë gruaja e kryeministrit armen: Nuk do t’i dorëzohemi armikut

Gruaja e kryeministrit armen, Anna Hakobyan, ka nisur trajnimin ushtarak dhe do të dërgohet në frontin e luftës me qëllim që të...

Është pezulluar nga detyra zv. drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi.

Mësohet se pezullimi i tij ka ardhur me vendim Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Shkëmbi akuzohet për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor. Në 27 shkurt Shkëmbi kaloi vettingun, KJV e cilësoi të përshtatshëm.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung poston të ardhurat më të larta që ka pasur ndonjëherë nga shitjet e telefonave

Samsung Electronics ka njoftuar fitimet tremujore për periudhën korrik-shtator 2020. Kompania raportoi fitimin e saj operativ të tremujorit të...

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...