Protesta/ Ç’pritet? Burime policore: Kërkuan leje deri në mesnatë

Mos i humb

Turqia neutralizon 5 terroristë të PKK-së në Irakun verior

Forcat ajrore turke kanë neutralizuar pesë terroristë të PKK-së në Irakun verior, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare. Terroristët...

Ministri Vitia: Vendimi për karantimin në veri është marrë nga Ministria e Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka sqaruar situatën e krijuar në veri pas shpalljes së vendimit për futjen në karantinë të Mitrovicës...

Covid-19/ Bilanci tragjik, 1150 të vdekur në SHBA gjatë 24 orëve të fundit

Vazhdon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në botë. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës numri i vdekjeve mbetet sërish i...

Vdes edhe një person me koronavirus në Kosovë, regjistrohen edhe dy raste të reja

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se sot ka pranuar një informatë nga ana e Klinikës Emergjente, se tre pacientë...

Protesta e sotme e opozitës pritet të nisë në orën 18:00 ashtu siç edhe është paralajmëruar. Sa për kohëzgjatjen e saj, gazetarja Dorjana Bezat, referuar burimeve policore bën me dije për “BalkanWeb” se demokratët kanë lajmëruar vazhdimin e tubimit deri në mesnatë (00:00).

Po sipas saj, përveç rrethimit përpara Kryeministrisë kanë nisur të vendosen forcat e policisë, mbi 1500 efektivë të cilët janë të pajisur me maska antigaz. Po ashtu në pjesën e pasme të kryeministrisë qëndrojnë 4 autobote me ujë, të cilat mund të përdoren në rast se protestuesit do të tentojnë të sulmojnë institucionet.

Pavarësisht se pritet që reshjet e shiut të shoqërojnë protestuesit, duket se është gjetur një zgjidhje. Kur na ndan një orë nga nisja e protestës, gazetari Klajdi Bodlli raporton për “Balkanweb” se ka nisur shpërndarja e çadrave me mbishkrimin “Rama ik” për protestuesit.

Po sipas Bodllit, në këto momente janë të shumtë qytetarët që janë mbledhur në selinë blu, aty ku ndodhet lideri i PD-së, Lulzim Basha dhe disa ish-deputetë, që pritet t’i bashkohen turmës ashtu si edhe në protestat e tjera.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...