Protesta e PDIU, simpatizantët përplasen me efektivët e Policisë, Idrizi: Rama është ‘Kali i Trojës’ së Greqisë

Mos i humb

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

MOS KINI ZILI NDAJ NJËRI-TJETRIT

HADITHI I TRIDHJETË E PESTË Mos kini zili ndaj njëri-tjetrit, mos e mashtroni njëri-tjetrin… عَنْ أَبِي...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19 në kontinentin e Afrikës

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Protesta e PDIU tek Ministria e Jashtme në Tiranë është shoqëruar me përplasje mes simpatizantcve dhe efektivëve të Policisë.

PDIU i ishte refuzuar leja për të protestuar kundër vizitës së ministrit të jashtëm grek, Nikos Dendias teksa Policia në një moment i ka rrethuar simpatizantët.

Situata më pas është qetësuar pas një shtyrje teksa simpatizantët e PDIU kanë tentuar të bllokojnë rrugën pasi Dendias takimin e parë zyrtar në Tiranë e zhvillon në MEPJ me Gent Cakajn.

Pas përplasjes Idrizi ka theksuar se ishte një veprim i paarsyeshëm ” Po shoqërojnë? Atëhere hajde ta bëjmë ndryshe.

Duhet t’i kujtojmë me forcë eunukëve që kemi këtu, Rama ka bërë një rezolutë për çamët, betohej për Çamërinë më shumë se ne, dhe nga kalorës i çamëve, u bë Kali i Trojës së Greqisë.

Do e vijojmë deri në fund protesta”.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Tjetër tërmet i fortë në Turqi, lëkundjet zgjasin për 15-20 sekonda

Një tërmet me magnitudë 5.2 është regjistruar sot në Turqi, me epiqendër Gazipaşa-n në Antalia, bën me dije Agjencia për Menaxhimin e...

Të paguajnë të pasurit!/ Argjentina u vë taksë për Covid-in

Argjentina u vendosi një taksë të re njerëzve të saj më të pasur, përmes të ciëls do të mund të paguhen furnizimet...

Sërish rekord viktimash nga koronavirusi, ndërrojnë jetë 19 pacientë, 846 raste të reja infektimi

Vijojnë shifrat rekord të viktimave dhe infektimeve nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24...

COVID-19, Turqia në orë policore gjatë fundjavës

Në Turqi ka hyrë në fuqi bllokimi i plotë për fundjavën, si pjesë e masave për të ndaluar një valë të re...

14 viktima dhe 560 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.620...