Protesta të hotelierëve në Madrid për shkak të COVID-19

Mos i humb

Rritet numri i të infektuarve/ Evropianët duan të shmangin një izolim të dytë…masa shtrënguese në rajone të veçanta

"Katastrofike"dhe "shkatërruese"  janë këto fjalët që liderët evropianë përdorin për të përshkruar pasojat e një bllokimi të dytë nëse ata do të...

“Disiplinoni Damian Gjiknurin”, Halit Valteri: Shqiptarët kanë nevojë për hapje listash dhe jo për klounë politikë

Po mbahet në këto momente seanca e radhës e parlamentit të Shqipërisë. Deputeti Halit Valteri deklafroi në fjalën e...

”Hoqëm tatimin e dyfishtë”, Rama: Bizneset e vogla me xhiro deri në 10 milionë lekë të reja s’paguajnë asnjë taksë e TVSH, masë unikale...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga korriku me hyrjen në fuqi të vendimit biznesi i vogël me xhiro deri në 14...

Francë, hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës Putin-Macron

Në Francë kanë filluar hetime ndaj gazetave që publikuan përmbajtjen e bisedës telefonike mes presidentit të Rusisë, Vladimir Putin dhe presidentit francez,...

Pronarët e objekteve hotelerike sot kanë protestuar në Madrid për shkak të masave dhe pasojave të shkaktuara nga koronavirusi (COVID-19).

Pronarët e restoranteve dolën në rrugë për të shprehur pakënaqësinë e tyre me situatën aktuale. Atyre iu bashkuan pronarët e kafeneve, të cilët gjithashtu janë prekur nga pandemia.

Protestuesit mbanin edhe pankarta në të cilat shkruante “Le të ruajmë mikpritjen”.

Në Spanjë në nivel ditor regjistrohen mijëra të infektuar nga koronavirusi. Që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit numri i rasteve ka arritur në 534.513 persona. Një e treta e rasteve të reja janë në Madrid.

Si pasojë e infektimit kanë vdekur 29.594 pacientë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar...

Katari refuzon presidencën e radhës në Ligën Arabe

Katari ka refuzuar të marrë presidencën e radhës në Ligën Arabe nga e cila u tërhoq Palestina. Sipas rregullores...

Virusi i ri ‘Alien’ mund të vjedhë kredencialet nga 226 aplikacione duke përfshirë Facebook, Gmail, Snapchat

Një ekip i studiuesve të sigurisë IT nga ThreatFabric kanë zbuluar një lloj të ri malware Android që vjen me një gamë...