Pse nuk mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste? Taulant Balla tregon plat dhe çfarë i ka penguar

Mos i humb

Sllovenia me masa të reja kundër përhapjes së Covid-19

Sllovenia i shtohet listës së vendeve të cilët kana paralajmëruar masa të reja kufizuese, kundër përhapjes së COVID-19. Autoritetet...

Karantina e dytë/ Merkel prezanton masat e ashpra, britma e ulërima në Bundestag

Kancelarja Angela Merkel u përball me britma dhe një mori pyetjesh në Bundestagun gjerman këtë mëngjes, teksa njoftoi planet e qeverisë për...

Dilema e madhe e pazbardhur/ Covid-19 është artificial apo natyror?

Që nga shpërthimi i parë epidemik i Covid-19 në Vuhan, hipoteza më e besueshme për shfaqjen e këtij koronavirusi të ri, ka...

Njeriu që fitoi dy herë lotarinë brenda vitit

Shanset për të fituar të paktën një herë në jetë lotarinë janë të pakta, por ky njeri e ka sfiduar fatin dy...

Pas mbledhjes së grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla sqaroi edhe arsyet pse nuk ishte mbledhur Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste.

Sipas tij, shkak është bërë pandemia, ndërsa shtoi se PS-ja po punon për të gjetur një zgjidhje që mendimi i secilit anëtar të merret.

“Jemi në kushtet e një pandemie. E kemi diskutuar dhe kemi menduar për një mënyrë funksionale të mbledhjes së saj. Kemi mbi 300 anëtarë, një mbledhje tradicionale është e pamundur. Kemi menduar një mënyrë që të garantojë integritetin e vendimmarrjes. Ne do marrim një vendim, këtë të drejtë e ka kryetari i parties. Ai u konsultua me ne edhe për të gjetur një mënyrë që s’prek integritetin dhe mënyrën e funksionimit”,- sqaroi Balla.

Live: Nga Kryesia e Kuvendit

Gepostet von Taulant Balla am Montag, 21. September 2020
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Turqia dënon ashpër sulmin brenda kishës në qytetin Nice të Francës

Turqia ka dënuar ashpër sulmin e kryer sot brenda një kishe në qytetin Nice të Francës. Në një deklaratë...

Erdoğan zotohet për unitet në 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Turqia sot shënoi 97-vjetorin e Ditës së Republikës, e cila përkujton themelimin e emrit të kombit dhe shpalljen e statusit të vendit...

Azerbajxhani i dorëzoi Armenisë kufomat e 30 ushtarëve të vrarë

Hikmet Hajiyev, ndihmësi dhe këshilltari i politikës së jashtme të presidentit të Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, tha se ushtria azerbajxhanase i dorëzoi ushtrisë...

Arabi Saudite, arrestohet një person për sulm ndaj Rojës së Konsullatës franceze

Autoritetet saudite njoftuan sot arrestimin e një personi i cili sulmoi me një "mjet të mprehtë" rojen e sigurisë në Konsullatën Franceze...

Iran, shkon në mbi 34 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19

Me 399 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur...