Detaje nga aksidenti në Sarandë, infermierja u thirr për një lindje në 2 të natës, ambulanca po e kthente për në shtëpi, shoferi…

Mos i humb

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Prokuroria e Posaçme: Propozimi i presidentit Thaçi për mandatin e Gjykatës së Posaçme – jo kushtetues!

Prokuroria e Posaçme me seli në Hagë, e cila trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë, e cilësoi...

Zvicër: Testet e shpejta janë të besueshme

Testet, të cilat përfshijnë marrjen e një shembulli të sekrecioneve të hundës nga pjesa e pasme e hundës dhe fytit, testojnë për...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti i rëndë në Sarandë ku një ambulancë u përplas me BMWX5 e targa angleze.

Infermierja Adelina Rezvani u thirr në 2 të natës për një lindje. Pasi përfundoi punën, në 4 të mëngjesit po kthehej në shtëpi dhe shoferi i ambulancës, Aleko Kajo, 54- vjec që po e transportonte ka hyrë kundravajtje në një rrugë në kryqëzimin kryesor.

Aty është përplasur me Kosta Kacan, 24- vjeçarin djalë i një biznesmeni në Sarandë.

Rezvani u transportua me helikopter në Tiranë pasi është në gjendje të rëndë shëndetësore, kurse shoferët Aleko Kajo dhe Kosta Kaca janë mirë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

970 qytetarë u ndëshkuan për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shpërndarjen e tiketave në bazë të ligjit anti-COVID. Gjatë 24 orëve të...

Zyrtari i lartë i BE-së rezulton pozitiv në COVID-19

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në...

“Liri!”, shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali kundër masave të reja ndaj pandemisë

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali, kundër kufizimeve që janë vendosur nga autoritet për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në disa qytete,...

Kajmaçina – Ëmbëlsi Magjepsëse nga Tradita Prizrenase

Shumë e ngatërrojnë me krem karamelin, e disa të tjerë me qumështorin, por kur e provon, kupton se bëhet fjalë për një...