Qëndroni aktiv

Mos i humb

Thyeni zakonin për të shpenzuar fundjavat tuaja përpara televizorit ose laptop-it.

Çohuni dhe shkoni për një shëtitje, ose vrap, ose një xhiro me biçikletë.

Filloni duke u kujdesur për kopshtin tuaj (nëse keni një), të mbani shtëpinë tuaj të pastër, te ndihmoni njerëz te tjerë, dhe te luani me kafshët tuaja shtëpiake (nëse keni).

Merrni shkallët në vend të ashensorit. Çfarëdo që ju vendosni të bëni, sigurohuni që nuk do e kaloni ditën apo mbrëmjen tuaj shtrirë në shtrat.

Ju keni një vullnet për të qëndruar aktiv gjatë gjithë ditës.

Vetëm ndiqni një dietë të shëndetshme për të rritur energjinë trupore, qëndroni pozitiv për të përmirësuar humorin, dhe besoni tek vetja juaj.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit