Qiqrat e Shqipërisë – Bishtajoret me Vlera Unike për Shëndetin

Mos i humb

BAG raporton 195 vdekje dhe 8,782 raste të reja me Covid

Zyra Federale e Shëndetit Publik ofron informacion të përditshëm mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në shënimin...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...

Namazgjahu, monumenti i parë osman në Prizren

Në Kosovë, dikur nën administrimin e Shtetit Osman dhe tani shtet i pavarur, është e mundur të rastisen monumente osmane në çdo...

Prej ditësh i intubuar, humb jetën nga koronavirusi basketbollisti i njohur shqiptar

Ka ndërruar jetë nga Covid-19 basketbollisti nga Berati, që ishte arbitër i ndeshjeve të volejbollit, Petraq Gjogu. 72-vjeçari ishte...

Kultivimi i qiqrrave në Shqipëri është i hershëm, megjithëse jo në sasi të mëdha, këto bishtajore fantastike në vlera ushqyese gjenden lehtë në tregjet e fshatarëve.

Qiqrrat janë një nga ushqimet më të preferuara të mënyrës mesdhetare të të ushqyerit.

Së fundmi, amvisat shqiptare kanë nisur të përfshijnë qiqrrat në recetat e tyre të gatimit duke rritur kështu interesin për blerjen e tyre.

Kryesisht, qiqrrat kultivohen në zonën e jugut të vendit. Në tregjet e fshatarëve një kilogramë qiqrra kushton 300 lekë të reja.

Në Shqipëri, qiqrrat më popullore janë të rrumbullakëta dhe ngjyrë bezhë.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, si çdo bishtajore tjetër si fasulet, bizelet dhe thjerrëzat, qiqrrat janë të famshme për përmbajtjen e lartë të proteinave, fibrave, vitaminave dhe mineraleve nga të cilat trupi ynë merr më të mirën.

Buka me qiqra është karakteristike e zonës se Korçës, Elbasanit, madje edhe në Kosovë, ndërsa mielli i qiqrrave preferohet shumë pasi është pa gluten.

Kur janë të freskëta, qiqrrat i gjejmë ngjyrë të gjelbër, më pas kur thahen ato marrin ngjyrë kafe.

Qiqrrat i gjejmë gjatë gjithë vitin ose të thata ose të paketuara.

Shija e tyre e veçantë dhe butësia e tyre i bën të favorshme dhe miqësore me çdo ushqim tjetër.

Vlerat ushqimore të qiqrrave

Qiqrrat janë të pasura me kalium, fosfor, magnez dhe kalcium.

Ato kanë edhe sasi të mëdha të hekurit, selenit dhe sasi më të vogla të bakrit, zinkut dhe manganit.

Përmbajtja e vitaminave

Qiqrrat janë të pasura me vitaminat A dhe C.

Në sasi të vogla gjenden edhe vitaminat E, K, B6 B1, B2, B3 dhe vitaminën B9.

Përfitimet shëndetësore të qiqrrave

Qiqrrat duhet të jenë pjesë e dietës për ata që duan të ushqehen shëndetshëm.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org,  qiqrrat ulin nivelin e kolesterolit, ndihmojnë me konstipacionin dhe probleme të veçanta me aparatin tretës.

Konsumimi ditor i qiqrrave ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe mungesën e hekurit, por edhe balancon nivelin e sheqernave në gjak.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Një tjetër vaksinë kundër COVID-19 hyn në provën e ‘fazës së tretë’ në Kinë

Një tjetër vaksinë e zhvilluar lokale e Kinës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) ka hyrë në provën klinike të 'fazës së tretë',...

Turqi, arrestohen 11 të dyshuar për lidhje me DEASH-in

Gjithsej 11 persona për lidhje të dyshuara me grupin terrorist DEASH, u arrestuan në provincën perëndimore të Izmirit në Turqi, tha sot...

Turqia me satelitët e rinj të komunikimit do të jetë më e fuqishme në hapësirë

Me satelitët e rinj të komunikimit, Turksat 5A, 5B dhe 6A, Turqia do të jetë më e fuqishme në hapësirë, tha sot...

Draft raporti i PE: Politika të krijojë klimë besimi, thelbësore zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian ka publikuar një draft raport mbi zhvillimet në Shqipëri.Në këtë draft raport nxiten liderët politikë në...

Mbi 65 milionë të prekur nga COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 65 milionë transmeton Anadolu Agency (AA).