Rekord shifrash në Evropë, 123 mijë të prekur me koronavirus për 24 orë

Mos i humb

Meksika miraton ligj për të siguruar qasjen e qytetarëve në plazhet e vendit

Meksika miratoi një ligj i cili kërkon që pronarët e tokave të lejojnë qasjen për qytetarët nëpërmjet tokave të tyre në plazhet...

Task Forca për shëndetin në terren, kontrolle nga qytetari i thjeshte te biznesi i madh, Manastirliu: Tre muajt që na presin s’kanë për të...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se për të parë në terren zbatimin e masave anticovid, që nga qytetari më i...

Azerbajxhani rrëzon një dron të Armenisë

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një mjet ajror pa pilot (dron) të Armenisë. Në një deklaratë nga Ministria e...

Vasili nxjerr deklaratat e Ramës për porte e aeroporte ndër vite: Do t’i zërë fytin shqiptarëve me gënjeshtra

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat nga selia e partisë së tij, komentoi konferencën e kryeministrit Rama ku...

Rekord shifrash të të infektuarve me koronavirus në Europë. Brenda 24 orëve të fundit raportohen mbi 123 mijë raste të reja me COVID-19.

OBSH bëri me dije se kjo shifër ditore është me e larta që pas shpalljes së pandemisë. Ritmet e përhapjes po shtohen pavarësisht se Franca renditet mes vendeve europiane që kanë në fuqi aktualisht nivelin më të lartë të masave parandaluese në shumicën e qyteteve të mëdha.

Problematike paraqitet situata dhe në Britaninë e Madhe, ndërsa ekspertët nuk përjashtojnë as kthimin në karantinë për ditët në vijim.

Po ashtu, shtime të rasteve pozitive me COVID-19 paraqitet dhe në Itali e Gjermani, ndërkohë që Çekia është vendi me numrin më të lartë me 308 infektime për 100 mijë banorë në 24 orët e fundit, e ndjekur nga Franca e Spanja. Mes të tjerash thuhet se shtim të rasteve me COVID-19 raportohet dhe në SHBA, Indi e Brazil.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.