Rritet numri i rasteve të reja Covid, Britania e Madhe rivendos disa masa kufizuese

Mos i humb

Digjet një shtëpi në Korçë/ Gruaja harron bombolën e gazit ndezur, dëme në hyrjen e sapoblerë

Një banesë në katin e dytë të një pallati në Korçë është përfshirë nga flakët. Raportohet se nga informacionet...

Gara presidenciale në SHBA, Biden: Trump nuk pyet për të moshuarit

Donald Trump dhe Joe Biden, shkëmbyen akuza në distancë, ndërsa vijojnë fushatën në shtetet që mund të rezultojnë vendimtare për zgjedhjen e...

Greva në Ballsh, dy punonjëse gra dërgohen me urgjencë në spital, probleme me tensionin

Dy punonjëse të uzinës së naftës në Ballsh janë dërguar me urgjencë në spital. Ato ishin futur në grevë...

Rama premtoi heqjen e akcizës së naftës për bujqësinë në 2013, do e heqë 3 muaj para zgjedhjeve. Taksa e qarkullimit u rrit 3...

Pas tetë vitesh që fermerët e kanë blerë naftën për bujqësinë njëlloj si makinat e luksit, kryeministri Edi Rama ka ripremtuar përsëri...

Mbretëria e Bashkuar ka vendosur që duke filluar nga dita e hënë të ndalohen grumbullimet e më shumë se 6 personave. Kufiri ligjor deri tani ka qënë 30 persona.

Ligji i ri do zbatohet në vendet publike dhe private, duke përfshirë shtëpitë, restorantet dhe parqet.

Qeveria po përpiqet të ndalë hovin e ri të shpërhimit të rasteve Covid që u janë atribuar, në një pjesë të madhe, të rinjve që marrin pjesë në festime dhe duke injoruar rregullat e distancimit shoqëror.

Downing Street tha se veprimi urgjent është i nevojshëm pas rreth 3,000 rasteve pozitive ditore të raportuara të dielën.

Shifra ra në të paktën nën 2,500 të martën. Britania e Madhe ka numrin më të lartë të vdekjeve nga virusi në Evropë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...