Rumania regjistron 48 vdekje! 143 raste të reja dhe 8 viktima në Maqedoninë e Veriut

Mos i humb

Eksperti: Flini mirë para se të merrni vaksinën e gripit, gjumi rrit efektivitetin

Gjumi është shumë i rëndësishëm “për të na armatosur mirë” në luftën kundër gripit dhe Covid-19. Ekspertët e shëndetit...

Vlera e Kohës

https://youtu.be/Hk6P_0iWJBg Titulli: Vlera e kohësAutor: Dr. Jusuf KardaviPërkthyes: Alban KodraRedaktor: Bujar VërbovciRedaktor gjuhësor:...

Kush është Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re që me thjeshtësinë e saj ka fituar simpatinë e botës

Ardern doli në skenën globale në vitin 2017 kur, në moshën 37 vjeçare, u bë kryeministrja më e re në botë. Shumë...

Studimi i fundit, Covid-i “i gjatë”/ Kush është më i rrezikuar?

Mosha e shkuar dhe pasja e një vargu simptomash fillestare rrit rrezikun e Covid-it të gjatë – thonë shkencëtarët.

Pandemia e shkaktuar nga infeksioni i koronavirusit vazhdon të mbajë të mbërthyer Rumaninë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 1527 raste të reja të prekur nga Covid, dhe 48 viktima, teksa numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën prej fillimit të pandemisë është rritur në 4360, kurse totali i infeksioneve ka shkuar në 110 217 gjithashtu janë shëruar edhe mbi 43 mijë pacientë.

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 62 raste të reja infeksioni dhe 1 viktimë.

Sipas autoriteteve, totali i rasteve Covid ka shkuar në 32,757 kurse numri i përgjithshëm i viktimave 740.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut sot raportoi për 8 pacientë të vdekur dhe 143 të infektuar me koronavirusin, në harkun e 24 orëve të fundit

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 683

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë diagnostikuar me Covid gjithsej 16 417 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.