Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Mos i humb

BAG raporton 195 vdekje dhe 8,782 raste të reja me Covid

Zyra Federale e Shëndetit Publik ofron informacion të përditshëm mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në shënimin...

Shpërthim i fuqishëm në Irlandën e Veriut/ Banorët evakuohen, një i plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Irlandën e Veriut mbrëmjen e djeshme, ku një person është plagosur e banorët janë evakuuar.

Perimet Që Largojnë Fryrjen e Stomakut

Nëse ka këshillë që pranohet  nga të gjithë ekipet e ekspertëve është që njeriu duhet të hajë sa më shumë perime.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i tretë i listave, ja si mund ta verifikojë emrin gjithsecili

Ministria e Brendshme publikon sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25...

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se me 16.521 raste të reja, numri i rasteve ka arritur në 1.497.167 ndërsa me 296 vdekje në 24 orët e fundit numri i viktimave në 25.821.

Në vend numri i të shëruarve ka arritur në 1.130.818 me 11.567 të shëruar në 24 orët e fundit.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi nga 1.2 është ulur në 1.1 për qind dhe tek 25.8 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Numri i testeve tejkalon 56.7 milionë

Në kryeqytetin rus Moskë, në 24 orët e fundit janë shënuar 4.453 raste të reja, me çka numri i tyre është rritur në 391.361 ndërsa me 63 vdekje të reja numri i viktimave në kryeqytet u rrit në 6.312.

Shërbimi i Mbrojtjes së Shëndetit të Njeriut dhe të Drejtave të Konsumatorit në Rusi tha se në 24 orët e fundit janë kryer 564 mijë teste ndërkohë numri i testeve të kryera deri më sot tejkalon shifrën 56.7 milionë.

Rastet e para me COVID-19 në Rusi u regjistruan më 31 janar ndërsa vdekja e parë më 19 mars.

Dje në vend u regjistrua “shifra më e lartë rasteve ditore” me 17.340 raste.

Në Rusi më 1 shtator filloi viti i ri shkollor dhe brenda shkollave nuk u vendos detyrimi për përdorimin e maskave dhe distancimit fizik.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicra përditëson listën e “vendeve me rrezik”, shtohet Maqedonia e Veriut

Zvicra përditësoi listën e “vendeve me rrezik” të kufizimit të udhëtimit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (COVID-19). Zyra...

Nënshkruhet marrëveshja/ Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar...

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...