Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Mos i humb

Lëviznin pa maskë, gjobiten 573 qytetarë në 24 orët e fundit, 3 të tjerë ‘kapen mat’ në xhiro pas orës 22:00

Policia e Shtetit vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për zbatimin e masave anticovid dhe mbajtjen e maskave duke ndëshkuar në 24...

“Virusi nuk është lojë mediatike”, kryebashkiaku i Vlorës i prekur pas humbjes së mikut të tij mjek: Sot nuk e kam optimizmin e të...

Ndonëse edhe vjet mjek dhe i mësuar me të gjitha stadet e jetës së njeriut, vdekja e mikut të tij nuk ka...

Dorëzohet në Kuvendin e Shqipërisë kërkesa për themelimin e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Martyt

Me iniciativën e kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla është depozituar kërkesa për ngritjen e një komisioni të posaçëm që do...

Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë

Rastet ditore të infektimeve me Covid, vijojnë të jenë të larta në vendin tonë. Për shkak të kësaj situate, mbrëmjen e sotme...

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Koordinatori i Organizatës Kombëtare për Menaxhimin e Katastrofave (NADMO), Agyemang Prempeh tha se kanë gjetur edhe 4 trupa të pajetë nën rrënoja gjatë punimeve për kërkim dhe shpëtim në kishën me 6 kate që është shembur në zonën Manso Akroso në rajonin lindor.

Prempeh tha se është rritur në 22 numri i personave që kanë humbur jetën ndërsa janë shpëtuar 8 persona të tjerë.

Sipas tij, ekipet e NADMO-s po vazhdojnë punimet e kërkim-shpëtimit.

Pretendohet se gjatë fatkeqësisë në kishë ndodheshin mbi 60 persona.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zgjedhjet e 25 prillit/ Publikohet ekstrakti i tretë i listave, ja si mund ta verifikojë emrin gjithsecili

Ministria e Brendshme publikon sipas përcaktimeve ligjore, ekstraktin e tretë të listave zgjedhore për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë, të datës 25...

Fluksi i infektimeve/ Hapet COVID 4, shtrohen pacientët e parë! Manastirliu: Po përgatitemi për skenarët e tjerë

Rastet ditore të infektimeve me Covid, vijojnë të jenë të larta në vendin tonë. Për shkak të kësaj situate, mbrëmjen e sotme...

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi krejt tjetër ka përfshirë botën.

A mund t’i identifikojë qeni të infektuarit me koronavirus?

Që qentë kanë një nuhatje mbresëlënëse, kjo nuk është diçka e re. Por që ata mund të nuhatin dhe identifikojnë të infektuarit...

Ngjarje tragjike në familjen shqiptare, digjet brenda banesës djali i madh 16-vjeçar, tezja shpëton dy fëmijët e tjerë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në një familje shqiptare në Greqi. Mediet fqinje raportojnë se banesa e familjes shqiptare është përfshirë...