Rusi, shkon në mbi 24 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Mos i humb

Në Ticino, nga nesër, maska bëhet e detyrueshme edhe jashtë

Në Kantonin jugor të Zvicrës, në Ticino, maska duhet të mbahet edhe jashtë, që nga e marta. Por, kjo duhet të bëhet...

“Ku është paketa e tretë?”, Basha: Viktimat e pandemisë, për shkak të kaosit që mbizotëron në spitalet tona

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një konferencë për mediat, tha se kryeministri Edi Rama, përkundër asaj që ka premtuar, nuk...

Fotografitë që tregojnë se nuk ka vend më të ngrohtë sesa prehri i gjyshes

Një fjalë e urtë italiane thotë: “Nëse asgjë nuk po shkon mirë, thërrisni gjyshen tuaj”. Sujata Setia, një fotografe dhe edukatore në...

Heshtja e Hagës për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit, avokatët: Janë të hapura të gjitha opsionet…

Gjykata Speciale në Hagë ka vendosur të heshtë sa i përket konfirmimit apo jo të propozim aktakuzave për krime lufte ndaj Presidentit...

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.384.235 ndërsa bilanci i viktimave në 24.002.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se me 14.922 raste të reja, numri i rasteve ka arritur në 1.384.235 ndërsa me 279 vdekje në 24 orët e fundit numri i viktimave në 24.002.

Numri i të shëruarve ka arritur në 1.065.199 me 8.617 të shëruar në 24 orët e fundit.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi është 1.1 për qind dhe tek 26.9 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Numri i testeve tejkalon 53.3 milionë

Në kryeqytetin rus Moskë, në 24 orët e fundit janë shënuar 4.648 raste të reja, me çka numri i tyre është rritur në 357.643 ndërsa me 56 vdekje të reja, numri i viktimave në kryeqytet u rrit në 5.906.

Shërbimi i Mbrojtjes së Shëndetit të Njeriut dhe të Drejtave të Konsumatorit në Rusi tha se në 24 orët e fundit janë kryer 523 mijë teste ndërsa numri i testeve të kryera deri më sot tejkalon shifrën 53.3 milionë.

Rastet e para me COVID-19 në Rusi u regjistruan më 31 janar ndërsa vdekja e parë më 19 mars. Dje në vend u regjistrua rekord me 15.150 raste ditore.

Në Rusi më 1 shtator filloi viti i ri shkollor ndërsa brenda shkollave nuk u vendos detyrimi për përdorimin e maskave dhe distancimit fizik.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre. Dhe...

Tavë Speciale me Patate dhe Presh – Shije Perfekte

Me shije të mrekullueshme, me aromë fantastike që mbush gjithë shtëpinë ashtu si dhe nxit nepsin për t’u ulur menjëherë në tryezë.

NASA konfirmon praninë e ujit në Hënë

NASA ka konfirmuar praninë e ujit në sipërfaqen e ndriçuar nga dielli, një zbulim që sugjeron që përbërja kimike që është jetike...

Aloe Vera Kundër Sinozitit dhe Shqetësimeve të Frymëmarrjes

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjërësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë bën me...

Cilat Janë Ushqimet Që Rrisin Humorin Dhe Largojnë Mërzinë

Në artikujt e AgroWeb.org keni mësuar për aftësinë e ushqimeve për të përmirësuar kujtesën, zbutur dhimbjet e të tjera.