Sallatë me Mish Pule dhe Perime – Shije e Re në Tryezë

Mos i humb

“Një udhëtim 10 mijë euro”, PD: Xhaçka përdori helikopterin e ministrisë për fushatën e PS në Dibër. Të japë dorëheqjen!

Përmes ish-deputetes Albana Vokshi, PD akuzoi sot ministren Olta Xhaçka se përdori helikopterin e ministrisë për fushatën e PS në Dibër.

Ligji një për të gjithë/ Ish-presidenti francez del në gjyq

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy ka dalë përpara drejtësisë nën akuzën e ryshfetit dhe ndikimit të paligjshëm mbi gjyqësorin. Për...

Shifra të larta në Kosovë: 645 raste të reja dhe 12 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 645 raste pozitive nga 1.542 teste të kryera për të dyshuar.

Joe Biden i shkruan letër shoqatës shqiptaro-amerikane: Ne do të shpëtojmë planetin

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin...

Nëse ju pëlqen të eksperimentoni me sallatrat e ndryshme me siguri që kjo recetë e re do t’ju pëlqejë.

Sallatë me mish pule, perime dhe fruta do të ishte emërtimi i saktë dhe megjithëse duket si një kombinim i çuditëshëm ju sigurojmë se ka shijen perfekte për çdo tryezë.

Përbërësit janë shumë të lehtë për tu bërë bashkë, madje mund t’i keni që tani në shtëpi.

Të gjitha sekretet që fsheh kjo pjatë j’ua zbulojmë mëposhtë në këtë artikull.

Ndaj ndiqni me kujdes këshillat e AgroWeb.org dhe filloni menjëherë përgatitjen.

Përbërësit

450 gr fileto pule

2 degë selino

Gjysmë speci të kuq

5-6 kokrra ullinj

30 gr qepë e kuqe e grirë

1 mollë e vogël e grirë

30 gr sallatë iceberg ose keshile

5 lugë gjelle majonezë

2 luhë çaji limon i shtrydhur

1 lugë çaji mjaltë

Kripë

Piper i zi

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete si fillim gatuani fileton e pulës.

Vendosni në zjarr një tenxhere me rreth 2 litra ujë dhe 1 lugë gjelle kripë.

Shtoni aty mishin e pulës të prerë në kubikë të vegjël dhe lëreni të ziejë derisa të zbutet.

Më pas fikni zjarrin dhe lërini filetot tuaja në të ngrohtë edhe për 15 minuta të tjera.

Për këtë recetë mund të përdorni edhe mish pule të gatuar më parë.

Ndërkohë në një enë të thellë shtoni majonezën, mjaltin dhe lëngun e limonit duke i përzier mirë të gjitha bashkë.

Në fund shtoni kripë dhe piper sipas dëshirës.

Kjo do të jetë salca e sallatës dhe duhet të ketë një shije të balancuar as shumë të hidhur as shumë të ëmbël, ndaj provojeni herë pas here teksa e përgatisni.

Në një tjetër enë shtoni qepën e grirë, specin, selinonë e grirë hollë, mollët po ashtu të grira dhe ullinjtë.

Bashkoni në enën ku do të përgatisni sallatën perimet e grira, mishin e pulës, salcën ql përgatitët e në fund fletët e sallatës.

Përzieni mirë të gjithë përbërësit në mënyrë që të bashkohen me njëri tjetrin dhe ruajeni për disa momente në frigorifer.

Më pas shërbejeni sipas dëshirës kombinuar me pjata të tjera.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...