Sekretari i Përgjithshëm i OKB: Thaçi dhe Veseli kanë tentuar të pengojnë dhe minojnë punën e Gjykatës Speciale

Mos i humb

Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19 në kontinentin e Afrikës

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Durrës/ Arrestohet 22-vjeçari i shpallur në kërkim për plagosje! Në pranga edhe 4 persona të tjerë

Durrës- Një 22 vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

“A mund të reduktojnë aftësinë e njerëzve për të përhapur virusin?”, ekspertja e OBSH-së bën thirrje për më shumë të dhëna për vaksinat e...

Ekspertja kryesore e vaksinave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë thotë se agjencia duhet të vlerësojë vaksinat e koronavirusit dhe reagimet e tyre...

Humbi dy familjarë, Basha viziton Bujar Çukën në Thumanë, apeli i vajzës: Një vit nga tërmeti asnjë masë s’është marrë, dua drejtësi për mamin...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në 1-vjetorin e tërmetit të 26 nëntorit të 2019 ka shkuar në Thumanë për të vizituar...

Mediat e huaja kanë zbardhur raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres për Kosovën që do të prezantohet në 21 tetor në Këshillin e Sigurisë.

Nga fragmenet e shkëputura të këtij raporti, Guterres akuzon Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe kreun e PDK, Kadri Veselin për tentativa të pengimit dhe minimit të punës së Gjykatës Speciale.

Pikërisht Tribunali i Hagës ka ngritur aktakuza për rreth 100 vrasje të cilësuara si krime lufte për Thaçin e Veselit. Sipas Guterres këto tentativa janë disa dhe të ripërsëritura nga dy politikanët që më parë kanë pasur pozicione të larta edhe në UÇK.

foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bukëvale në Shtëpi – Ideale Për Një Darkë të Ngrohtë, të Shijshme

E ëmbël apo e kripur, bukëvalja mbetet përherë një nga gatimet më të hershme e të shijshme të kuzhinës tradicionale shqiptare.

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Facebook do të vë në qarkullim kriptovalutën e saj

Facebook dhe partnerët e saj po përgatiten të lëshojnë kriptovalutën qysh në janar të vitit të ardhshëm, raportoi Financial Times të premten,...

Situata në Afrikë/ Mbi 2,15 milionë raste me COVID-19

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 2 milionë e 150 mijë.

Kërkesat e avokatëve/ Haxhia: Do të reagojmë nëse nuk merren parasysh

Një drejtësi që i bindet vetëm prokurorisë dhe nuk merr parasysh kërkesat e avokatëve, që mbrojnë në fushëbetejën e gjyqësorit interesat e...