Sekuestrohen armë, heroinë e kokainë, RENEA e ‘Shqiponjat’ vijojnë aksionet masive në terren, 21 të arrestuar

Mos i humb

Elbasan/ Kanosi babanë e tij me thikë, arrestohet 26-vjeçari

Elbasan – Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan,  arrestuan në flagrancë shtetasin: B.H., 26 vjeç,  banues në Elbasan, ...

“Kemi 3-4 muaj sfidë”, ndalohet qarkullimi tek ish-sheshi Shqiponja. Ja si do të devijohet trafiku

Qarkullimi i mjeteve tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë do të ndalohet. Shkak janë bërë punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe tek...

Pas dënimeve nga Gjykata, drejtuesit e ”Agimit të Artë” dërgohen në burg, shpëtojnë përkohësisht 12 ish-deputetë dhe anëtarë

Gjykata në Athinë ka marrë sot vendimin përfundimtar duke dërguar në qeli 38 drejtues, anëtarë dhe bashkëpuntorë të Agimit të Artë.Udhëheqësi Nikos...

Këto mund të jenë katër lansimet e mëdha nga Apple, pas iPhone 12

Prezantimi i iPhone 12 i Apple është padyshim njoftimi i tij më i madh i vitit, por 2020 nuk ka mbaruar akoma...

Duke marrë shkas nga ngjarjet kriminale në vend, Policia e Shtetit është angazhuar në terren për rritjen e sigurisë, si dhe vënien në pranga të eksponentëve të krimit. Në zbatim të planit operacional janë angazhuar të gjitha Drejtoritë Vendore të Policisë, forca e posaçme “Shqiponjat”, FNSH-ja, RENEA dhe Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit. Në të gjithë vendin, janë ngritur 73 pika kontrolli në akset rrugore nacionale, në brendësi të qyteteve dhe në akset kryesore rurale.
Burime zyrtare nga policia bënë me dije se janë ushtruar kontrolle në dhjetëra mjete, banesa, lokale dhe ambiente të ndryshme. Si rezultat i kontrolleve janë sekuestruar dy armë zjarri, municion luftarak, 12 kilogramë kanabis e doza me heroinë. Në të gjithë vendin janë arrestuar në flagrancë 21 shtetas, janë proceduar penalisht 4 të tjerë, si dhe janë ndaluar 7 shtetas të shpallur në kërkim, për vepra të ndryshme penale.

Po gjatë kontrolleve, janë shoqëruar në ambientet e Komisariateve të Policisë në të gjithë vendin, 51 persona për verifikim. Në Peqin, gjatë kontrolleve të ushtruara, shërbimet e Policisë kanë kapur dhe vënë në pranga shtetasin A.Gj., 63 vjeç, banues në fshatin Përparim, Peqin, të cilit në automjetin tip “BMW” me të cilin qarkullonte iu gjet një armë zjarri pistoletë tip TT, 3 krehëra dhe 21 fishekë.
Në Vlorë, gjatë kontrolleve në banesa e ambiente, në zbatim të planit të masave u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi Y. S., 63 vjeç, pasi gjatë kontrollit në banesë policia i gjeti 12 kg lëndë narkotike dhe disa kubikë bimë të dyshuara kannabis sativa.

Po gjatë kontrolleve, shërbimet e policisë së Vlorës kanë bërë shpalljen në kërkim të shtetasit B. M., 51 vjeç, banues ne fshatin Velçë, Vlorë, pasi policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri gjysmë automatike model 56 dhe municion luftarak. Në Tiranë, janë vënë në pranga 4 shtetas të cilëve iu janë gjetur me vete doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë. Gjithashtu janë proceduar e arrestuar në Korçë e Berat 4 shtetas, për kundërshtim të punonjësve të Policisë. Gjithashtu, në Tiranë, Fier, Elbasan e Lezhë, janë kapur 7 persona në kërkim për vepra të ndryshme penale. Si dhe në të gjithë vendin janë vënë në pranga 15 shtetas për drejtim mjeti pa leje drejtimi apo në gjendje të dehur.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bolivi, anulohen akuzat për terrorizëm kundër Moralesit

Gjykata boliviane ka anuluar akuzat për terrorizëm dhe kryengritje kundër ish-presidentit Evo Morales, menjëherë pas fitores presidenciale të Luis Arce-s nga partia...

Forcat turke arrestojnë 33 të dyshuar të FETO-s në gjithë vendin

Forcat turke të sigurisë arrestuan sot 33 persona nën dyshimin për lidhje me organizatën terroriste FETO, grupi që qëndron pas grushtit të...

SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 231.174, prej të cilëve 663 kanë humbur...

Aeroplani “përshëndet” çiftin e ri me një “grusht” ujë

Momenti kur seti fotografik i një çifti të ri është shkatërruar nga një aeroplan, është kapur në kamera. Priscila...

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....