Serbi, rritet në 188 numri i rasteve me koronavirus

Mos i humb

Armenia sulmon civilët në Azerbajxhan gjatë vizitës në varreza, disa të vdekur

Armenia përsëri ka shënjestruar civilët në Azerbajxhanin perëndimor duke shkaktuar tre të vdekur dhe tre të plagosur. Një zyrtar...

Çfarë i Bën Depresioni Organizmit – Mësoni Shkaqet Dhe Pasojat

Shpesh njerëzit e perceptojnë depresionin si një çrregullim emocional që ndikon vetëm tek humori dhe tek mendja. Kjo është...

Ku ka më shumë raste në Zvicër?

Pasi u përhap në perëndim të vendit, virusi filloi të përhapet në Zvicrën gjermane-folëse gjatë gjithë shtatorit dhe fillimit të tetorit.

Durrës/ Arrestohen dy persona, nën hetim katër të tjerë! Ja për çfarë akuzohen

Durrës – Dy persona janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për vepra të ndryshme penale. Ndërkohë sipas policisë...

Në Serbi sot janë regjistruar 17 raste të reja me koronavirus, me çka numri i të prekurve me Covid-19 është rritur në 188, (AA).

Nga raporti i fundit mbrëmë në orën 18:00 e deri në orën 08:00 mëngjesin e sotëm janë testuar mostrat e 28 personave nga të cilët 17 rezultuan pozitiv ndërsa 11 negativ, njoftoi ueb faqja “Covid19.rs”

Nga 17 rastet e konfirmuara të raportit të fundit, 11 prej tyre janë hospitalizuar dhe janë në gjendje stabile përderisa 6 prej tyre kanë një pasqyrë më të lehtë klinike dhe ndodhen në kushte shtëpiake.

Deri në orën 08:00 sot në laboratorin kombëtar të Institutit Torlak janë testuar gjithsej 700 persona të cilët kanë plotësuar kriteret e definimit të rasteve. 

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...