Sërish radhë udhëtarësh shqiptarë në Kapshticë, çfarë kërkon pala greke prej tyre

Mos i humb

“Është koha për masa urgjente!” Basha: Batutat e lodhura të Ramës, bëhen me një qëllim. Kjo krizë merr fund më 25 prill, por deri...

Në bashkëbisedimin me mediat, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se ndërsa vendi po shënon rritje të numrit të viktimave e të të...

Riatdhesimet nga Siria, SPAK thërret për pyetje Floresha Rashën, fëmijët nuk merren në përgjegjësi penale

Prokuroria e Posaçme ka vendosur të thërrasë Floresha Rashën për marrje në pyetje një ditë pasi ajo ka ardhur nga Siria.

Kosovë: Janë regjistruar 284 raste të reja me covid-19 dhe një humbje jete në 24 orët e fundit.

Gjatë 24 orëve në Kosovë një person ka humbur jetën nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë...

Ushqimet Më Të Mira Për Të Mbajtur Në Kontroll Diabetin

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak mund të jetë shumë...

Një numër i konsiderueshëm shtetasish shqiptarë janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të parregullsisë në dokumentacionin që kërkohet nga qeveria greke.

Shtetasit shqiptarë vijojnë të presin në këtë pikë të kalimit kufitar bëhet e ditur se qytetarët me dokumentacion të rregullt vijojnë të dalin drejt shtetit grek pasi kuota nuk është plotësuar ende.

Të njejtat burime shtojnë se vijon puna nga të dyja palët.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre...

Mbi 1,78 milion të infektuar me COVID-19 në mbarë Afrikën

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka shkuar në mbi 1 milion e 784 mijë.

SHBA shet 1,1 milion fuçi naftë iraniane pas konfiskimit

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-së njoftoi se Washingtoni shiti rreth 1,1 milion fuçi naftë iraniane nga katër anije që drejtoheshin për në...

OSBE: Armenia dhe Azerbajxhani dakordohen të mos shënjestrojnë civilët

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të premten në Gjenevë të mos shënjestrojnë civilët në konfliktin në Malësinë e Karabakut, sipas grupit të...

Ribashkimi romantik i çiftit të 90-vjeçarëve pas 8 muajsh të ndarë prej Covid-19

Një çift 90-vjeçarësh, të cilët kanë qëndruar larg njëri-tjetrit që prej muajit Shkurt u ritakuan në një mbrëmje romantike për të festuar...