Shpërthejnë protesta pas vdekjes së një personi me ngjyrë në SHBA

Mos i humb

Kishte bërë drogën gati për shitje, pranga 24-vjeçarit në Laprakë

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap me një sasi droge, që e kishte bërë gati për shitje.

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

Basha homazhe në Varrezat e Dëshmorëve: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme dhe më afër Europës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së Flamurit. Basha...

Shpërthen bombola e gazit jashtë banesës në Tiranë, plagoset çifti i bashkëshortëve

Një bombol gazi ka shpërthyer jashtë një banesë në Tiranë, ku për pasojë janë plagosur një çift bashkëshortësh. Ngjarja...

Në kryeqytetin amerikan Washington, DC, të martën vonë pas vdekjes së një personi me ngjyrë shpërthyen protesta ku u kthyen të dhunshme.

Katër policë u plagosën dhe të paktën një person u arrestua, gjatë protestave jashtë stacionit të policisë të distriktit të katërt, njoftoi stacioni televiziv NBC4.

Departamenti i Policisë Metropolitane tha se të premten policët u përpoqën të ndalonin Karon Hylton-Brown, 20-vjeçar, në një ndalesë trafiku, kur ai ishte duke hipur në një motor elektrik pa helmetë. Sipas policisë, ai u përplas me një makinë gjatë ndjekjes.

Protestuesit, përfshirë familjen e viktimës, po bërtisnin “na e tregoni videon” duke iu referuar pretendimit të policisë.

Departamenti tha se policët i dhanë ndihmën e parë, por ai iu nënshtrua plagëve në spital.

Familja e Hylton-Brown e konsideron policinë përgjegjëse për përplasjen.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

“Covid-19, përballja e madhe e shekullit”, Tritan Kalo zbulon “surprizën” në prag të pensionit, mesazh politikës dhe kritikëve

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, shkruan në “Facebook” se përballja me pandeminë e koronavirusit ishte një “surprizë” për të në prag të...

PD tjetër denoncim për Rindërtimin, Duma: Durrësi totalisht i braktisur, asnjë ndërtim s’ka mbaruar. 99.1% e fondit limit është akorduar

Partia Demokratike ka ardhur sot me një tjetër video denoncuese, kësaj radhe nga ish-deputetja Grida Duma. Duma nga Durrësit...

Nafta pa taksa nga 2021, Rama jep lajmin: Procedura ligjore ka nisur me garën e shpallur nga Ministria. Fermerët që s’kanë NIPT të nxitojnë...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije lajmin se tashmë ka startuar procedura ligjore me garën e shpallur nga Ministria...

A do rrëzohet Qeveria Hoti? Kushtetuesja mblidhet nesër për vendimin, ja lëvizjet më të fundit që po ndodhin

Nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës do të mbahet seancë dëgjimore lidhur me kushtetutshmërinë e votës së deputetit Etem Arifi për votëbesimin...

Itali, policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ”Camorra”. Të arrestuarit...