Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Mos i humb

Balla takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev: Dy vendet besojnë në të njëjtat vlera europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste të Shqipërisë Taulant Balla gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut u prit në një takim të...

Kush është Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re që me thjeshtësinë e saj ka fituar simpatinë e botës

Ardern doli në skenën globale në vitin 2017 kur, në moshën 37 vjeçare, u bë kryeministrja më e re në botë. Shumë...

Qofte Të Shijshme e Të Shëndetshme Me Fara Chia

Alergjitë ndaj glutenit apo vezës janë ndër më të përhapurat në botë. Por këto dy përbërës gjenden absolutisht kudo...

Coronavirusi – udhëheqësit e BE-së do të zhvillojnë video-konferenca javore, për shkak të situatës aktuale në Evropë

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mbajnë video-konferenca pothuajse në baza javore për t’u koordinuar për sa i përket masave...

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse.

Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh përfundon duke i lënë  në dollap.

Kjo është arsyeja pse ne duhet të përdorim teknika të ndryshme të thjeshta dhe efektive për t’i zbardhur ato.

Jo vetëm që pëlhura do të duket përsëri e ndritshme e bardhë, ashtu si kur i keni blerë për herë të parë, por gjithashtu do të shmangni dëmtimin e këpucëve duke i larë ato shumë herë ose me produkte që i gërryejnë.

Më poshtë do të mësoni 9 metoda të ndryshme për të zbardhur këpucët në mënyrë që të mos keni më frikë t’i vishni ato sa herë që ju doni.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...

Mëngjeset E Shëndetit – Çfarë Duhet Të Hani Dhe Çfarë Jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët...