Si të Përgatisni Qofte me Patate në Furrë – Shija e Mrekullueshme e Çdo Vakti

Mos i humb

Meta falënderon ‘miqtë e vërtetë të Shqipërisë’ për këshillat: Shpresoj që të dëgjohen me mençuri deri të enjten. I siguroj se më 25 prill…

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas apelit të dytë të komisionerit për zgjerimin Oliver Varhelyi për çështjen e Kodit Zgjedhor,...

Si të Përdorni Aloe Verën për Shëndetin e Dhëmbëve

Vetitë e mrekullueshme të aloe verës në trup janë të mrekullueshme dhe të gjithanëshme. Kjo bimë e veçantë, është...

Me maska dhe me armë tentuan të grabisin një banesë, arrestohen 5 autorët e dyshuar në Vlorë

Vlorë- Alfred Shametaj, Ervin Dhima, Lulzim Elmazaj, Endrit Sinaj, Enerik Meçaj, janë 5 të arrestuarit në qytetin e Vlorës pasi akuzohen për...

Konflikti në Nagorno- Karabak, kryeministri armen: Për një kohë të gjatë, nuk do të ketë zgjidhje me Azerbajxhanin

Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian i ka thënë kombit se nuk sheh mundësi të zgjidhjes diplomatike të konfliktit për rajonin e Nagorno-Karabakut,...

Nëse ju pëlqejnë gatimet e shpejta e shumë shije, atëherë kjo recetë është e duhura për ju.

Po flasim për qoftet, të cilat janë sa tradicionale aq edhe të preferuara e të përdorura kudo.

Shijen e mirë të mishit me erëza nuk mund ta mundë asgjë.

E nëse po kërkoni përbërësin perfekt që shkon me to, patatet janë zgjidhja e duhur.

Në këtë recetë nga AgroWeb.org ju sugjerojmë të provoni recetën e mrekullueshme të patateve të furrës, shoqëruar me qofte shtëpie.

Ndiqni mëposhtë mënyrën e saktë të përgatitjes së kësaj recete shumë të veçantë e plot shije.

Përbërësit

4-5 patate mesatare

200 gr mish i grirë

gjysmë qepe

rigon

1 e verdhë veze

kripë

piper i zi

tuli i një fete buke

një tufe majdanoz

2-3 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete AgroWeb.org ju këshillon të filloni me përgatitjen e qofteve tuaja.

Në një enë të thellë përzieni qepën e grirë, mishin, tulin e bukës të lagur me pak ujë, të vërdhën e vezës, majdanozin e grirë, kripën dhe piperin.

Sipas dëshirës ju mund të shtoni edhe erëza të tjera të cilat i përdorni zakonisht tek gatimi i qofteve.

Punojini të gjithë këta përbërës me duar, derisa të formohen qoftet dhe ndajini në toptha të vegjël.

Vendosini në një pjatë të madhe dhe lërini mënjanë teksa vazhdoni me përgatitjen e patateve.

Qëroni dhe prisni patatet në rrathë mesatarë, me trashësi 2-3 cm dhe shtrojini në një tavë të mbuluar me letër pjekje.

Spërkatini me vaj ulliri, pak kripë dhe rigon sipas dëshirës.

Në fund shtoni një nga një qoftet që përgatitët më parë.

Tavën futeni në furrë dhe lëreni të piqet në temperaturën 200-220 gradë për 30-40 minuta.

Derisa të shikoni që qoftet janë pjekur dhe patatet janë zbutur.

Më pas nxirreni tavën nga furra, lëreni të ftohet pak dhe shërbejni qoftet e patatet tuaja të ngrohta duke i shoqëruar me pak sallatë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Samsung mund të kopjojë Apple dhe të dërgojë Galaxy S21 5G pa mbushës dhe kufje

Samsung kishte kritikuar më herët gjigantin amerikan se ata nuk dërgonin kufjet dhe mbushësin me telefonat e tyre. Dhe...

Tavë Speciale me Patate dhe Presh – Shije Perfekte

Me shije të mrekullueshme, me aromë fantastike që mbush gjithë shtëpinë ashtu si dhe nxit nepsin për t’u ulur menjëherë në tryezë.

NASA konfirmon praninë e ujit në Hënë

NASA ka konfirmuar praninë e ujit në sipërfaqen e ndriçuar nga dielli, një zbulim që sugjeron që përbërja kimike që është jetike...

Aloe Vera Kundër Sinozitit dhe Shqetësimeve të Frymëmarrjes

Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjërësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë bën me...

Cilat Janë Ushqimet Që Rrisin Humorin Dhe Largojnë Mërzinë

Në artikujt e AgroWeb.org keni mësuar për aftësinë e ushqimeve për të përmirësuar kujtesën, zbutur dhimbjet e të tjera.