Sllovenia e vendos Zvicrën në listën e karantinës

Mos i humb

Emoji të rinj do të vijnë në vitin 2021, duke përfshirë një zemër të ndezur dhe mbi 200 emoji të rinj për çifte

Në vitin 2021 pritet të vijnë emojit e rinj.  Konsorciumi Unicode, një organizatë jofitimprurëse që mbikëqyr standardet e emoji...

Aplikacioni kundër Covid-19 edhe për moshat mbi 16 vjeç

Personat që jetojnë në Angli  dhe Uells së fundmi po nxiten të shkarkojnë aplikacionin qeveritar për gjurmimin e kontakteve.

Dosja “Tahiri”/ Gjykata e Lartë regjistron rekursin, ish-ministri kërkon të prishet vendimi i Apelit

Gjykata e Lartë regjistron dosjen ne ngarkim të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesit të policisë së Vlorës, Jaeld Cela.

Ukrainë, 22 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni ushtarak

Të paktën 22 persona, përfshirë studentë nga një shkollë ushtarake, mbetën të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur rëndë pas rrëzimit...

Sllovenia e ka vendosur sot Zvicrën në të ashtuquajturën “Listë të verdhë”.

Kjo nënkupton një karantinë të detyrueshme prej 14 ditësh për të gjithë njerëzit që hyjnë në Slloveni dhe kanë qenë në Zvicër.

Kjo nuk vlen për shtetasit sllovenë dhe për personat me leje qëndrimi të përhershëm në Slloveni

Sllovenia po e merr këtë vendim në bazë të analizave të ekspertëve në lidhje me situatën në Zvicër, ka njoftuar Ambasada e Sllovenisë në Zvicër në një tweet.

Norvegjia tashmë ka marrë vendim për ta vendosur Zvicrën në listën e kuqe.

Kjo po ashtu do nënkupton hyrjen në karantinë të detyrueshme dhjetë ditore për të gjithë udhëtarët që hyjnë në vendin skandinav nga Zvicra.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Nga politika te koronavirusi/ Pesë momentet kryesore të debatit mes Trump dhe Biden

Debati i parë i zgjedhjeve presidenciale të vitit 2020 ishte i zjarrtë nga fillimi deri në fund. Presidenti Donald...

Zbardhet vendimi i qeverisë për punësimin e 1 mijë mësuesve, ja si do të rekrutohen dhe paguhen

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19...

KU QËNDRON SHPËTIMI?

Një përshkrim profetik, udhëzim hyjnor për secilin që e dëshiron shpëtimin e lirinë në kohë sprovash dhe të shkatërrimit, atëherë kur Ukbeh...

Navalny flet për herë të parë për helmimin: Pas kësaj qëndron Vladimir Putin, s’kam asnjë version tjetër!

Kreu i opozitës ruse, i njohur edhe si kundërshtari kryesor i presidentit Vladimir Putin, Alexei Navalny, flet për herë të parë publikisht...

Akuza për korrupsion e nxjerrje sekreti hetimor/ GJKKO lë në fuqi pezullimin e zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi

GJKKO ka lënë sot në fuqi masën e pezullimit për Artan Shkëmbin, zv.drejtori i Operacionit Forca e Ligjit, pas akuzave për korrupsion...