Sllovenia me masa të reja kundër përhapjes së Covid-19

Mos i humb

Bashkimi Evropian planifikon qasje në ilaçe me çmimet të përballueshme

Komisioni Europian miratoi dje një plan për të siguruar qasje në ilaçe, veçanërisht në ato të përgjithshme, në të gjithë BE dhe...

Udhëheqësit evropianë dhe Biden bisedojnë për një “fillim të ri” të bashkëpunimit

Presidentja e Komisionit Evropian (KE) Ursula van der Leyen dhe presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, përshëndetën “fillimin e ri” të marrëdhënieve...

Argjentinë, tërmet me magnitudë 6.2 në kufi me Kilin

Një tërmet i fuqishme me magnitudë 6.2 është regjistruar në Agjentinë, në kufirin verior me Kilin. Sipas të dhënave...

Aksidentohet Biden, dëmtohet në këmbë duke luajtur me qentë e tij. Donald Trump i uron shërim të shpejtë

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden u ekzaminua nga një mjek gjatë ditës së sotme për një dëmtim në kyçin e këmbës...

Sllovenia i shtohet listës së vendeve të cilët kana paralajmëruar masa të reja kufizuese, kundër përhapjes së COVID-19.

Autoritetet do të ndalin udhëtimit midis komunave të vendit, nisur nga dita e nesërme për të paktën një javë.

Sipas autoriteteve kjo masë do të shfuqizohet në zonat ku situata epidemiologjike do të përmirësohet.

Më herët gjatë këtij muaji, qeveria e kryeministrit, Janez Jansa, kufizoi udhëtimin midis rajoneve dhe vendosi për zhvillimin e mësimit në distancë.

Sllovenia ka më pak se 2.1 milionë banorë, gjatë fundjavës vendi raportoi gati 14,300 raste aktive të Covid-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi krejt tjetër ka përfshirë botën.

A mund t’i identifikojë qeni të infektuarit me koronavirus?

Që qentë kanë një nuhatje mbresëlënëse, kjo nuk është diçka e re. Por që ata mund të nuhatin dhe identifikojnë të infektuarit...

Ngjarje tragjike në familjen shqiptare, digjet brenda banesës djali i madh 16-vjeçar, tezja shpëton dy fëmijët e tjerë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në një familje shqiptare në Greqi. Mediet fqinje raportojnë se banesa e familjes shqiptare është përfshirë...

Radhë të gjata në Kosovë për të marrë vaksinën e gripit, ndërhyn policia

Për shkak të interesimit të madh të qytetarëve të Kosovës për marrjen e vaksinës kundër gripit sezonal, në Qendrën kryesore të Mjekësisë...

Basha viziton çiftin e pensionistëve në Tiranë: Plani me 5 pika i PD nuk u pranua nga qeveria. Rama ka 120 ditë që nuk...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar çiftin e pensionistëve, Lina dhe Robert Martinin në Tiranë për të dëgjuar shqetësimet dhe problemet...