Spanjë: Policia mbyll disa plazhe

Mos i humb

Të dielën në Spanjë turma të mëdha njerëzish i ishin drejtuar bregdetit. Kjo ka detyruar policinë spanjolle të kthejë mbrapsht një numër të madh turistësh që kërkonin të bënin plazh në Costa del Sol, madje janë mbyllur disa resorte në Benalmadena, bën me dije El Pais, përcjell albinfo.ch.

Plazhet në Malaga gjithashtu janë detyruar të reduktojnë numrin e turistëve për të mbajtur distancë sociale.

Pak ditë më parë u raportua se disa zona të Galisias dhe Katalonjës rikthyen në izolim total mijëra njerëz pas shtimit të vrullshëm të rasteve me Covid-19.

Malaga ishte qyteti më i afektuar, i ndjekur nga Cadiz dhe Huelva.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit