- Advertisement -spot_img

TAG

Izrael

Izraeli planifikon ndërtimin e vendbanimeve të reja në qytetin Al-Halil të Bregut Perëndimor

Ministri i Mbrojtjes së Izraelit, Naftali Bennett miratoi planin për fillimin e ndërtimit të një lagjeje të re hebreje në qytetin Al-Halil të Bregut Perëndimor. Sipas lajmit të televizionit...

Ish-ministri i Drejtësisë së Izraelit bën thirrje për aneksimin e vendbanimeve të paligjshme

Pas njoftimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës se vendbanimet hebraike në Bregun Perëndimor nuk i shohin më si të “paligjshme”, ish-ministri i Drejtësisë së Izraelit...

Jordania njoftoi rikthimin e territoreve të saj që përdoreshin nga Izraeli

Jordania njoftoi se rimori fushat Al-Bakura dhe Al-Gamr, të cilat i kishte dhënë me qira Izraelit 25 vite më parë në përputhje me Marrëveshjen e Paqes të Luginës Arabe të...

Latest news

- Advertisement -spot_img