- Advertisement -spot_img

TAG

MPJ Turke

Çavusoglu uron ministren e re të Jashtme të Bosnjë-Hercegovinës

Sipas informacionit të siguruar nga burimet diplomatike Çavushollu ka realizuar një bisedë telefonike me zonjën Turkoviç, ministre e Punëve të Jashtme dhe zv.kryetare e...

Turqia: E papranueshme që Holanda pajis me leje qëndrimi anëtarët e FETO-së

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Turqisë, Hami Aksoy, iu përgjigj me shkrim një pyetjeje në lidhje me lejet e qëndrimit të...

Turqia refuzon rezolutën amerikane për pretendimet armene

Përmes një komunikate të shkruar të Ministrisë së Punëve të Jashtme, Turqia ka refuzuar rezolutën e miratuar në Dhomën e Përfaqësuesve te Shteteve të...

Latest news

- Advertisement -spot_img