Çavusoglu uron ministren e re të Jashtme të Bosnjë-Hercegovinës

Mos i humb

Sipas informacionit të siguruar nga burimet diplomatike Çavushollu ka realizuar një bisedë telefonike me zonjën Turkoviç, ministre e Punëve të Jashtme dhe zv.kryetare e Këshillit të Ministrave të Bosnjë-Hercegovinës.

Çavushollu e uroi homologen me rastin e detyrës së re.

Edhe në një komunikatë të lëshuar dje nga Ministria e Punëve të Jashtme, Turqia i kishte uruar suksese qeverisë që re të krijuar pas zgjedhjeve të përgjithshme që ishin mbajtur në tetor 2018 në Bosnjë-Hercegovinë.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit