- Advertisement -spot_img

TAG

operacioni Burimi i Paqes

Kalin: Asnjë plan në Mesdheun Lindor nuk mund të realizohet pa e marrë parasysh edhe Turqinë

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin deklaroi se nuk është e mundur të realizohet asnjë plan në Mesdheun Lindor pa e marrë parasysh edhe Turqinë. Ibrahim...

Siri – Ushtria Kombëtare Siriane dha 251 dëshmorë gjatë operacionit “Burimi i Paqes”

Nga radhët e Ushtrisë Kombëtare Siriane, e cila përpiqet të vendosë sigurinë në zonën e spastruar nga terrori me operacionin “Burimi i Paqes”, prej...

Gjatë operacioneve antiterror kanë rënë dëshmorë dy ushtarë turq

Kanë rënë dëshmorë 2 ushtarë turq, një në zonën e operacionit “Burimi i Paqes” dhe një tjetër gjatë operacionit “Kthetra-3”. Në komunikatën e lëshuar nga Ministria...

Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap të nevojshëm për sigurinë e popullit dhe rajonit

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë, Mustafa Sentop bëri të ditur që Turqia nuk do të hezitojë të hedh çdo hap që ajo...

Aktop: Në operacionet “Kthetra” janë neutralizuar 163 terroristë

Nadide Sebnem Aktop, oficere e prezantimit të Drejtorisë së Informacionit dhe Marrëdhënieve me Publikun pranë Ministrisë së Mbrojtjes Kombëtare dhe nënkolonele e Forcave Detare...

Turqia u përgjigjet sulmeve të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

“Brenda zonës së veprimit të vetëmbrojtjes, iu dha përgjigjja e nevojshme provokimeve/sulmeve që organizata terroriste PKK/YPG kreu me mortaja dhe të shtëna artilerie kundër...

Oktay: Turqia nuk kthehet nga rruga e saj

Zëvendëspresidenti Fuat Oktay mori pjesë në Forumin e Biznesit Turqi-Katar, që u mbajt të premten në Ankara. Në fjalën që mbajti këtu Oktay tha se Katari ka...

Çavusoglu: Me fuqinë tonë në terren dhe tryezë arritëm ato që donim

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) tha se në thelbin e memorandumit të mirëkuptimit të arritur me Federatën e Rusisë në...

Turqia refuzon rezolutën amerikane për pretendimet armene

Përmes një komunikate të shkruar të Ministrisë së Punëve të Jashtme, Turqia ka refuzuar rezolutën e miratuar në Dhomën e Përfaqësuesve te Shteteve të...

Organizata terroriste YPG/PKK sulmon civilët në periferi të Tel-Abyad

Si pasojë e shpërthimit të një motoçiklete me bombë në një treg në zonën rurale të nënprefekturës Tel-Abyad në kufirin e Sirisë me Turqisë...

Latest news

- Advertisement -spot_img