- Advertisement -spot_img

TAG

Presidenti Recep Tayyip Erdogan

Erdogan: Në vitet 2020 do të vazhdojmë të punojmë për t’i shtuar vendit vepra të reja

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se do të vazhdojnë të punojnë edhe gjatë viteve 2020 dhe të jenë shërbyes të kombit. Erdoan...

Kuvendi turk do të fillojë punimet më herët për të shqyrtuar mocionin në lidhje me Libinë

Kuvendi i Madh Popullor i Turqisë do të fillojë më herët punimet për mocionin e Libisë. Sipas informacioneve të marra nga burimet e Partisë për...

Altun: Ajo çfarë kërkon Turqia është mbështetja e saj në luftën kundër terrorit

Drejtori i Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun tha se Turqia duke menaxhuar me krizën e refugjatëve dhe luftuar kundër organizatës terroriste DAESH...

Presidenti Erdogan u takua me emirin e Katarit

Të hënën paradite Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) shkoi në Katar për një vizitë zyrtare. Presidenti Erdoan u prit me ceremoni zyrtare nga...

Erdogan: Shpëtuam vendin tonë nga lojërat tinëzare

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) tha se me luftën e bërë kundër fuqive të mëdha Turqia ka arritur me sukses të shpëtojë...

Erdogan: Rezultatet e arritura në shumë çështje, sukses i madh

Presidenti i vendit dhe njëherësh Kryetari i AK Partisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) të mërkurën mbajti një fjalim në Takimin e Zgjeruar...

Latest news

- Advertisement -spot_img