Të dënuar për trafik droge, vjedhje e rrëmbim, OFL iu kërkon burimet e pasurisë 5 të dënuarve, 1 nga Tirana e 4 nga Berati

Mos i humb

Vdesin 20 banorë të shtëpisë së pleqve, 3 punonjës akuzohen për vrasje

Punonjës të një shtëpie të moshuarish në Ticino, dyshohen se kanë shkelur ligjin e epidemisë, shkruan Agjencia e Lajmeve e Zvicrës, SDA.

Heqja e taksave për naftën e fermerëve, ish-ministri i bujqësisë: Shashkë elektorale, jepuni para në dorë për t’i kompensuar

Ish-ministri i bujqësisë, Edmond Panariti me anë të një deklarate për shtyp e ka cilësuar shashkë elektorale njoftimin e sotëm të Edi...

Lista me Ushqimet Më Të Mira Për Shëndetin e Syve

Njerëzit e lidhin shëndetin e syve me plakjen e paevitueshme. Në të vërtetë, një regjim i shëndetshëm ushqimor mundet...

Evropa mbështet retorikat e PKK-së ndërsa injoron nënat e Diyarbakır-it

Përderisa vendet dhe mediat evropiane paraqesin një qëndrim që mbështet retorikat e PKK-së, ato qëndrojnë indiferentë ndaj nënave që protestojnë në qytetin...

Operacioni Forca e Ligjit vijon pa ndërprerë në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Tauland Starova, banues në Tiranë, i dënuar në Zvicër, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

Marinelo Sula, banues në Urën Vajgurore, Berat, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”;

Kliton Hoxha, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”;

Nderim Deliu, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”;

Gramos Toto, banues në Berat, i dënuar në Itali për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Task Forca për shëndetin në terren, kontrolle nga qytetari i thjeshte te biznesi i madh, Manastirliu: Tre muajt që na presin s’kanë për të...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se për të parë në terren zbatimin e masave anticovid, që nga qytetari më i...

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.