Të shtëna me armë zjarri pranë Shtëpisë së Bardhë, shërbimi sekret ndërpret konferencën e Presidentit Trump dhe e nxjerr jashtë

Mos i humb

Pa patentë dhe i dehur, arrestohet ‘shoferi’ në Mallakastër

MALLAKASTËR- Një person është arrestuar në Mallakastër pasi është kapur duke drejtuar automjetin pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur, ndërkohë...

Humb jetën nga koronavirusi drejtori i shkollës në Paskuqan, fjalët rrëqethëse të familjarëve dhe miqve

Një tjetër arsimtar ka humbur jetën nga koronavirusi në vend. Mësohet se ka ndërruar jetë drejtori i shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan,...

Kush do vaksinohen të parët ndaj Covid-19?! OBSH: Të rinjtë e shëndetshëm mund të mos e marrin deri në 2022

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se të rinjtë e shëndetshëm mund të mos marrin vaksinën e coronavirusit deri në vitin 2022.

Akuzohej për ekzekutimin e ish-policit Arben Bilali, Gjykata e Tiranës pushon çështjen për ‘të fortin’ e ”Myslym Shyrit”

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për Gjergj Cukalin i cili u arrestuar si i dyshuar për vrasjen e ish-policit Arben Bilali.

Presidenti i SHBA, Donald Trump u nxor nga konferenca për shtyp nga sigurimi për shkak se pranë godinës së Shtëpisë së Bardhë pati të shtëna me armë zjarri.

Trump u largua i shoqëruar nga një agjent i Shërbimit Sekret. Agjenti doli në skenë ndërsa presidenti Trump po fliste dhe i pëshpëriti në vesh.

Pas disa minutash, Trump u kthye në dhomën e konferencave, duke konfirmuar të shtënat.

“Kishte të shtëna jashtë Shtëpisë së Bardhë dhe duket se situata është nën kontroll. Unë do të doja të falënderoja Shërbimin Sekret për kryerjen e punës së tyre gjithmonë të shpejtë dhe shumë efektive,” tha Trump kur u kthye.

Shërbimi Sekret tha në një deklaratë më vonë se incidenti kishte filluar kur një burrë 51-vjeçar iu afrua një oficeri të Shërbimit Sekret pranë Shtëpisë së Bardhë. Burri është qëlluar me armë nga forcat e rendit dhe është dërguar në spital.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të...

Lufta ndaj Covid-19, Uellsi deklaron izolim dy javor

Nga 23 Tetori deri në 9 Nëntor do të rikthehet në një izolim pothuajse të plotë, një masë e cila u mor...

Konflikti vazhdon në Nagorno-Karabakh, të paktën 810 viktima

Një armëpushim i ri, i vendosur të shtunën në mesnatë që synonte ndalimin e luftimeve për rajonin e Nagorno Karabakut, duket se...

Maqedonia e Veriut drejt orës policore, Ministri i Shëndetësisë apel: Situata serioze, hapi i ardhshëm…

Maqedonia e Veriut po shënon shifra të larta të COVID-19 dhe Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe paralajmëron se vendi nuk është shumë...

Korbat e kurorës/ Legjenda e zogjve të Kullës së Londrës, që mbrojnë Britaninë

Këta zogj që shihni në pamje e kanë ndërtuar folen e tyre në Kullën e Londrës dhe madje kanë një kujdestar që...