Tensionet në Mesdheun Lindor/ Greqia dhe Turqia së shpejti bisedime në Stamboll, por nuk dihet se kur

Mos i humb

“S’është luftë gjelash. Mos prisni të kacafytem”, Basha sfidon kryeministrin: Modeli që unë ofroj, ndryshe nga ai i Ramës. Kërkon të më çojë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sfiduar sot kryeministrin Edi Rama, pasi i ka kërkuar dhe përballje publike me të. Në...

SHBA dhe BE me mekanizëm të përbashkët të dialogut ndaj Kinës

Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo dhe Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë,...

Hoti deklarohet shkurt për vjedhjen e mbi 2 milionë eurove: Keqpërdoruesit do të dalin në sipërfaqe

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka reaguar lidhur me rastin e djeshëm ku u vodhën mbi 2 milionë euro nga Thesari i...

Ministrja e Jashtme e Belgjikës në kujdes intensiv për shkak të COVID-19

Ministrja e Jashtme e Belgjikës dhe ish-kryeministrja, Sophie Wilmes është shtruar në spital në kujdesin intensiv për shkak të koronavirusit (COVID-19).

Greqia dhe Turqia do të rifillojnë bisedimet për Mesdheun Lindor pas tensioneve të fundit për kërkimet.

Ministria e jashtme greke ka konfirmuar në një deklaratë se së shpejti palët do të takohet në Stamboll, por nuk dihet se kur.

Samiti i BE mbahet më 1 dhe 2 tetor teksa në axhendë janë dhe sanksionet për Turqinë . Delegacioni grek do të drejtohet nga ambasadori  Pavlos Apostolidis që do të shënojë dhe raundin e 61-të të bisedimeve eksploratore në Mesdheun Lindor.

Të parat filluan në 2016, teksa prej atëhere nuk kanë munguar as tensionet.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....

970 qytetarë u ndëshkuan për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shpërndarjen e tiketave në bazë të ligjit anti-COVID. Gjatë 24 orëve të...

Zyrtari i lartë i BE-së rezulton pozitiv në COVID-19

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në...

“Liri!”, shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali kundër masave të reja ndaj pandemisë

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali, kundër kufizimeve që janë vendosur nga autoritet për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në disa qytete,...