Tentuan të shkonin në Britani me gomone, kapen 12 shqiptarë në Belgjikë

Mos i humb

12 shqiptarë janë arrestuar nga autoritete belge, pasi janë kapur duke kaluar kanalin e La Manshit me gomone për të shkuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Në lidhje me këtë rast janë arrestuar dy shtetas belgë, 40 dhe 44 vjeç, të cilët akuzohen se kanë kontrabanduar në mënyrë ilegale emigrantë shqiptarë me gomone drejt Mbretërisë së Bashkuar.

Arrestimet pasuan një operacion muajin e kaluar, ku policia belge parandaloi një varkë fryrëse me trup të ngurtë me fuqi të lartë duke u larguar nga bregu pranë qytetit të Nieuëpoort në Flanders.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit