Trump e Biden intensifikojnë tubimet, 68 milionë amerikanë kanë votuar tashmë

Mos i humb

666 shqiptarë gjobitën brenda 24 orëve për shkeljen e masave anti-Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të masave anti Covid janë ndëshkuar 666 qytetarë në të gjithë vendin.

Kontratat e NASA-s/ 1 USD për të marrë kampione në Hënë

NASA do të paguajë me 1 dollar një kompani për të mbledhur shkëmbinj nga Hëna, pasi ajo u pranua si ofertuesi fitues.

“Nëse SHBA ndërhyn për sulm…”, Irani kërcënon se do të kundërpërgjigjet ndaj Emirateve të Bashkuara Arabe

Irani i ka dërguar një mesazh kërcënues Emirateve të Bashkuara Arabe. Siç raportojnë mediat e huaja, mësohet se Teherani ka kërcënuar princin...

“U kthyem nga emigrimi për një jetë më të mirë”, Basha në një fasoneri: Plani ynë të krijojmë kushtet bazë për ju

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një vizitë në një fasoneri në Lezhë. Gjatë bisedës me administratoren Brunilda Shytaj, lideri...

Kanë ngelur vetëm 6 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve presidenciale në SHBA dhe deri tani me miliona shtetas amerikanë kanë hedhur votën e tyre, ndërsa fushata intensifikohet ditë pas dite.

Presidenti Donald Trump vijon turneun e tij ditën e djeshme duke zhvilluar tubime brenda një dite në Michigan Wisconsin dhe Nebraska.

Ndërsa rivali i tij Joe Biden u ndal në Giorgia, që është një shtet tradicional republikan, por që priten ndryshime të mëdha .

Edhe pse të gjitha sondazhet e shpallin fitues kandidatin demokrat Trump nuk duket aspak i shqetësuar nga kjo gjë.

 “E dini, sondazhet thonë, ai nuk mund të fitojë. Por pikërisht tani ne kryesojmë thuajse kudo, kudo.  E tani duhet të them se jam duke punuar shumë këtu”, tha presidenti i SHBA.

Joe Biden, në anën tjetër shprehet se në politikën e tij ata kanë zgjedhur bashkëpunimin mbi frikën dhe përçarjen.

“Ne zgjodhëm shpresën mbi frikën, unitetin në vend të përçarjes, shkencën e jo trillimin. Dhe po, zgjodhëm të vërtetën mbi gënjeshtrën. Popull, është koha të ri ngrihemi dhe të rimarrim sërish demokracinë tonë”, u shpreh Biden.

Rreth 68 milionë amerikanë kanë votuar deri tani, për të shmangur kështu mbipopullimin në qendrat e votimit dhe mundësinë e të infektuarit me Covid-19.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Galaxy S20 FE do të marrë One UI 3.0 (Android 11) më shpejt sesa pritej

Në fillim të kësaj jave, Samsung ka publikuar udhërrëfyesin për azhurnimin One UI 3.0, duke konfirmuar planet për azhurnimin e mbi 40...

Presidenti Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një...

Shpërthim në qendër të Beogradit, raportohet për një të vdekur, dy të plagosur

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër...

Facebook do të fshijë lajmet e rreme për vaksinën kundër COVID-19

Facebook tha se do të hiqte postimet që përmbajnë pretendime të rreme për vaksinën kundër COVID-19. Këto masa merren në kuadër të...

Pas 40 vitesh banim në shtëpinë e tij, i moshuari bën zbulimin e pazakontë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 68-vjeçar ka zbuluar një bodrum që shërbente si strehë të sulmeve ajrore...