Trump: Të kisha dëgjuar Bolton-in, tani do ishim në Luftën e 5-të Botërore

Mos i humb

“Neglizhenca më e vogël mund t’ju kushtojë jetën”, prof. Silva Bala: Drejtohuni pa vonesë në spital kur mjeku i familjes ja u rekomandon këtë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në rubrikën e pyetjeve të ngritura nga qytetarët për COVID-19, ka publikuar mesazhin e...

Vjedhja në Thesarin e Shtetit, Kadri Shala dorëzohet në Polici

Është dorëzuar në Policinë e Kosovës, Kadri Shala, pronari i kompanisë “LDA Group” me bazë në Llapushnik të Drenasit, të cilës iu...

Situata me COVID-19 në Kosovë: 657 të vdekur, 1 mijë e 770 raste aktive

IKSHPK ka publikuar të dhënat e fundit në lidhje me bilancin me COVID-19 në Kosovë. Numri i Përgjithshëm i...

Çfarë na pret? Deri në 2025-ën… makinat do bëjnë gjysmën e punëve

Gjysma e të gjitha punëve do të bëhet nga makineri deri në 2025-ën, në një tendencë që ka gjasa të përkeqësojë pabarazitë...

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi se ta kishte dëgjuar ish-këshilltarin e sigurisë kombëtare amerikane, John Bolton-in, tani do ishim në Luftën e Pestë Botërore.

Trump mbajti një fjalim për elektoratin në qytetin Dayton të shtetit Ohio në prag të zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit.

Presidenti amerikan drejtoi kritika të ashpra ndaj Bolton-it.

“Unë ta kisha dëgjuar këtë budalla, tani do ishim në Luftën e 5-të Botërore”, u shpreh ai.

Ai tha se zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit janë të rëndësishme në aspektin e historisë së vendit. Ndërsa në lidhje me kandidatin e demokratëve, Joe Biden, u shpreh:

“Nëse Biden fiton zgjedhjet do të humb zgjedhjet ndaj kandidatit më të keq të historisë”.

“Biden është një globalist i pandryshueshëm. E dini, globalistët u eliminuan. Ata e kishin shkatërruar këtë vend”, shtoi ai.

Duke folur në lidhje me luftën e tyre kundër koronavirusit të ri (COVID-19), Trump tha se, “në fund të këtij viti ose më herët do të kemi një vaksinë të mrekullueshme. Pandeminë do ta përfundojmë vitin e ardhshëm”, theksoi presidenti amerikan.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

E zgjedhura e Trump, merr miratimin e Senatit Amy Coney Barrett në Gjykatën e Lartë

Amy Coney Barrett , është konfirmuar mbrëmë nga Senati amerikan si Gjyqtare e Gjykatës Supreme me 52 vota pro dhe 48 kundër....

970 qytetarë u ndëshkuan për mosrespektim të Ligjit COVID-19

Policia e Kosovës është duke vazhduar me shpërndarjen e tiketave në bazë të ligjit anti-COVID. Gjatë 24 orëve të...

Zyrtari i lartë i BE-së rezulton pozitiv në COVID-19

Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, tha sot se ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19).

Gjykata Themelore liron “Dervish Milicin”, dyshohej për krime lufte

Dervish Krasniqi, i njohur si “Dervish milici”, është liruar nga Burgu i Sigurisë së Lartë, ku ka qenë duke u mbajtur në...

“Liri!”, shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali kundër masave të reja ndaj pandemisë

Shpërthejnë protestat e dhunshme në Itali, kundër kufizimeve që janë vendosur nga autoritet për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Në disa qytete,...