U kap me drogë në makinë, lirohet nga qelia Azem Hajdari

Mos i humb

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që të lirojë nga qelia duke lënë në masën e sigurisë detyrim paraqitje, djalin e Azem Hajdarit…

Prokurori Ritvan Skura kërkoi caktimin e masës së sigurisë arrest me burg me afat një muaj deri në kthimin e përgjigjes nga instituti i mjekësisë ligjore.

Por gjyqtari Taulant Tafa në senacën me dyer të mbyllura vendosi që të rrëzonte prokurorin dhe të pranonte kërkesën e avokatit duke liruar djalin e Hajdarit.

Azem Hajdari u kap me drogë në makinë mbrëmjen e 23 korrikut ndërsa një ditë më pas policia i komunikoi arrestimin atij dhe shokut të tij Ergi Gjumsi pasi në momentin e ndalimit iu gjetën dhe sekuestruan dy aparateve celularë si edhe 5 doza lëndë narkotike e dyshuar kanabis, por sot u lirua nga gjykata.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit