Veliaj: Na duhet bashkëpunim, të mos humbasim kohë me bllokime si tek Astiri dhe Shqiponja

Mos i humb

“E papranueshme që s’kanë mundësi punësimi”, Basha: Të punojmë për ta bërë Shqipërinë vendin më të mirë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha premton se situata do të ndryshojë për të rinjtë shqiptarë pas ardhjes së kësaj partie në...

Fryrja e Këmbëve, Shkaqet dhe Trajtimet, Merrni Kurën Bimore

Fryrja e këmbëve shkaktohet për dy arsye kryesore. E para ka të bëjë me edemën që është akumulimi i...

Avokati i Luan Dacit: E ka deklaruar disa herë që është shkarkuar në ’97. Edhe nëse është bërë i rremë nuk përbën vepër penale

Avokati i Luan Dacit, Jordan Daci ka deklaruar pas seancës së sotme në GJKKO se vendimi për të pezulluar 12 muaj gjyqtarin...

Analiza e gazetës austriake: Thaҫi, Krasniqi, Veseli e Rexhepi akuzohen se vranë 416 persona, si i kërcënuan dëshmitarët

Gazeta prestigjioze austriake “Der Standard” ka publikuar një analizë rreth Gjykatës Speciale dhe gjykimit të katër pjesëtarëve të Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës,...

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar sot nga afër njësinë 3, zonë në të cilën janë kryer punime në 38 rrugë. Gjatë fjalës së tij ai tha se kjo buqetë investimesh i rrit vlerën e pronës së qytetarëve.

“Ajo që po ndodh në Njësinë 3 është si një revolucion. Sot po ndërhyjmë në 38 rrugë e rrugica, sidomos në zonat që janë zhvilluar pas viteve ’90, ku shumë qytetarë kanë shkrirë gjithë pasurinë e tyre, djersën, mundin dhe kursimet. Kishte ardhur koha për të vënë dorë, nuk do të bëjmë arna të vogla, por kemi shqepur të 38 rrugët, për të bërë kanalizimet, ndriçimin, të fusim telat poshtë dhe krijojmë hapësira për trotuare”, tha ai.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

Veliaj siguroi banorët për përfundimin e punimeve në pranverë dhe kërkoi bashkëpunimin e tyre. “Mezi pres të kthehemi në pranverë, kur çdo gjë të ketë mbaruar. Çdo projekti që prek Bashkia e Tiranës i rrit vlerën pronës, ndaj dua t’i ftoj të gjithë qytetarët të jenë bashkëpunues, siç kemi qenë deri tani. E di që po ndërhyjmë në çdo cep të Tiranës, por janë punë që kanë pritur prej vitesh; në disa raste humbasim kohë kot, si tek Astiri dhe Shqiponja, dhe në disa raste na duhet të kapim kohën e humbur, sidomos në zonat e reja që i janë bashkuar Tiranës, si Fresku apo Liqeni i Thatë”, u shpreh kryebashkiaku.

Ai nënvizoi se në fund vlerësohet vetëm puna. “Kush punon shpërblehet! Ne e kemi fokusin te puna, ashtu si edhe ju, dhe besoj që vetëm duke qenë të përqendruar, do dalim faqebardhë”, theksoi Veliaj.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...

​Një sektor i shëndetshëm financiar është i domosdoshëm për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës

Deri më tani, sistemi financiar i Kosovës e ka përballuar ndikimin e krizës së shkaktuar nga COVID-19, por zgjatja e krizës mund...

Rama niset drejt SHBA-së: S’do lëmë gur pa lëvizur që vaksina anti-Covid të vijë sa më parë në Shqipëri!

Kryeministri Edi Rama është nisur ditën e sotme drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmin e bën të ditur...