Video/ Shpërthejnë pusetat me ujë në Sarandë, shiu “përmbyt” rrugët e qytetit

Mos i humb

Reshjet e dendura të shiut që vijojnë të bien kanë sjellë jo pak probleme në jug të vendit.

Në qytetin e Sarandës uji ka pushtuar rrugët duke shkaktuar vështirësi në qarkullimin e makinave dhe banorëve.

Siç shihet edhe në videot e mëposhtme, të publikuara nga portali Saranda web, niveli i ujit në rrugët e qytetit është i lartë, ndërsa nga përmbytjet nuk kanë shpëtuar as bizneset.

Sipas parashikimeve të meterologëve, reshjet e shiut do të vijojnë edhe gjatë orëve të natës dhe gjatë ditës së nesërme. Madje, sipas IGJEUM, edhe qarqe të tjera rrezikohen nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet.

Video Player

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit