“Vrasësi i të moshuarave”/ Tmerroi rrugët e Riminit, vdes në qeli shqiptari i dënuar

Mos i humb

Vodhën bizhuteri me vlerë 8 mln lekë në argjendari, pranga 2 vëllezërve në Tiranë, të dënuar më parë në Itali

Dy vëllezër janë arrestuar në Tiranë pasi vodhën nga një argjendari 8 milionë lekë të vjetra. Arlind Spahija dhe...

A Duhet Ngrënë Banane Me Stomak Bosh – Përgjigjet

Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Këshillat e ekspertëve thonë se...

Akuzohen se kultivuan kanabis, ndalohen 4 persona në Lezhë

Lezhë – Ded Lleshi,Aleks Gjoni, Fatmir Ndou dhe Arben Doda janë ndaluar nga policia për shkak se akuzohen për kultivim kanabisi.

Denoncimi i PD: Njerëzit u lanë pa shtëpi për t’u përdorur në fushatë. Banesat individuale, premtim i pambajtur i Ramës dhe Veliajt

Ish-deputeti i PD-së Gent Strazimiri, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se njerëzit janë lënë pa shtëpi, me qëllim që...

Eder Marila, një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Bolonjës në 2013-ën u gjet i pajetë në burgun e Padovas.

Shqiptari ishte dënuar për përplasjen e qëllimshme me makinë të 5 grave të ndryshme, duke vrarë njërën prej tyre. Ngjarja në fjalë ndodhi më 24 Shtator të 2006.

Nga të dhënat e para, shqiptari dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke thithur gazin e një bombole që shërbente për gatim. Por nëna e tij, mësohet se nuk e beson tezën e vetëvrasjes dhe nëpërmjet avokatit të saj ka kërkuar që autopsia të bëhet nga një palë e tretë gjatë ditëve në vijim.

Eder Marila ishte cilësuar si “vrasësi i të moshuarave”. Ndër vite ai kishte zhvilluar disa beteja ligjore duke iu drejtuar 3 herë Gjykatës së Lartë. Megjithatë në të treja rastet kjo e fundit kishte lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm.

Në 2006-ën, shqiptari tmerroi rrugët e Riminit duke përplasur me makinë 5 gra. Njëra prej tyre, 89-vjeçarja Ester Meluçi vdiq më 14 Tetor të 2006 për shkak të plagëve të rënda. Marila u arrestua në 2010-n.

Ai ishte përpjekur gjithashtu të arratisej nga burgu në 2017-n, kur nuk ishte kthyer pas daljes me leje. Megjithatë arratia e tij zgjati pak dhe ai u arrestua në portin e Olbia, teksa po tentonte të hipte në traget.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zvicra përditëson listën e “vendeve me rrezik”, shtohet Maqedonia e Veriut

Zvicra përditësoi listën e “vendeve me rrezik” të kufizimit të udhëtimit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit (COVID-19). Zyra...

Nënshkruhet marrëveshja/ Shqipëria dhe Kosova do të kenë një hapësirë të përbashkët konsullore në Strugë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet një reagimi në Facebook, ka njoftuar mbi marrëveshjen e nënshkruar...

Burg për dy të rinjtë, tentuan të transportonin dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi! Zbardhet dëshmia

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg dy personat e kapur me bomba me telekomandë në tentative për t’i trafikuar drejt Malit...

Kosovarët pushtojnë pikën kufitare të Morinës për një fundjavë në Shqipëri

Mëngjesin e kësaj të shtune, pika kufitare e Morinës ka pasur një fluks të lartë mjetesh që drejtoheshin nga qytetarë kosovarë.

Më shumë arsye për të kaluar në IQOS?

Në javën e parë të korrikut 2020, Administrata e Ushqimit dhe Barnave e Shteteve të Bashkuara (FDA) deklaroi se tani ka autorizuar...