VV dhe LDK nuk e votojnë, dështon sërish projektligji për vlerat e UÇK-së

Mos i humb

PD: SPAK të nisë hetimin për supervjedhjen me rrugën Korçë-Ersekë. Miku i Ramës fitues i paracaktuar

PD ka reaguar sërisht sot përmes sekretarit të Burimeve Njerezore, Ervin Minarolli lidhur me aksin Korçë-Ersekë, të cilën e konsideron supërvjedhjen e...

Heqja e taksave për naftën e fermerëve, ish-ministri i bujqësisë: Shashkë elektorale, jepuni para në dorë për t’i kompensuar

Ish-ministri i bujqësisë, Edmond Panariti me anë të një deklarate për shtyp e ka cilësuar shashkë elektorale njoftimin e sotëm të Edi...

Suedia thirrje për respektimin e armëpushimit në Malësinë e Karabakut

Ministrja e Jashtme e Suedisë, Ann Linde, tha se ndjejnë shqetësim nga përleshjet që vazhdojnë edhe pse është arritur armëpushim në Malësinë...

Masë disiplinore në burgun e Drenovës, gjykata e Korçës shfuqizon vendimin për ndëshkimin e Zani Caushit

Gjykata e Korçës ka shfuqizuar masën disiplinore të Zani Caushi, ish-kreut të bandës së Vlorës. Më 13 tetor u...

As sot nuk është votuar në Kuvendin e Kosovës Projektligji për Vlerat e UÇK-së.

Projektligji në fjalë në Kuvendin e Kosovës mori vetëm 36 vota pro, shkruan lajmi.net.

I njëjti nuk u votua nga LDK dhe VV, parti të cilat abstenuan.

Si i tillë, ky projektligj do të vihet sërish në votim në njërën nga seancat e radhës.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj të preferuar me një psherëtimë

Google sjellë për të gjithë përdoruesit e telefonave inteligjentë një risi të re. Ata mund të shtypin butonin e mikrofonit në aplikacionin...

Hekurosja e Mbathjeve – Këshilla e Nënave Shqiptare Sot Vlen Më Shumë Se Kurrë

Një herë e një kohë amvisat shqiptare kishin një rregullt strikt sa i përket larjes dhe hekurosjes së ndërresave dhe të mbathurave.

Studentja me aftësi të kufizuara ngjit majën më të lartë të Greqisë

Një studente greke me aftësi të kufizuara ka realizuar ëndrrën e saj për të ngjitur majën e malit Olimp. Eleftheria Tosiou, e...

Biskota me Xhenxhefil – Aromë dhe Shije Perfekte

Biskotat shkojnë me çdo gje, qumësht, çaj, kafe, lëng frutash e çdo gjë tjetër që mund t’ju vijë ndër mend.

NASA dhe Nokia po vendosin një rrjet 4G në Hënë

Shërbimi celular shumë shpejt mund të shkojë përtej kësaj bote. NASA ka firmosur një kontratë me Nokia prej 14.1 milionë dollarësh për...