VV-ja synon rrëzimin e Qeverisë Hoti përmes mocionit, nis mbledhjen e nënshkrimeve

Mos i humb

Rekord i ri në vend/ 301 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, humbin jetën 4 pacientë

Shifra rekord në vend për numrin e infektimeve nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 301 raste të reja me...

Armenët kanë ushqyer derra në xhaminë e qytetit Zengilan të cilin e mbanin të pushtuar

Mësohet se armenët kanë ushqyer derra në xhaminë e qytetit Zengilan të cilën e mbanin të okupuar. Sipas pamjeve...

“S’po na vret Covid-i, por ju!”, Napoli në ‘këmbë’, mijëra të rinj përplasen me policinë pas masave shtrënguese

Një protestë e dhunshme është regjistruar gjatë mbrëmjes në Napoli të Italisë, ku mijëra të rinj kanë zbarkuar në rrugët e qytetit...

Farat e ftoit shërojnë tre sëmundjet që prekin më shumë shqiptarët, ja si t’i përdorni

Ftoi ka vlera të shumta terapeutike. Pjesë të shumta të kësaj peme përdoren kundër disa sëmundjeve. Lëvorja e pemës rekomandohet për trajtimin...

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka nisur procedurën për mbledhjen e nënshkrimeve për rrëzimin e Qeverisë Hoti.

Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje tha se nuk ka qytetar në Kosovë që nuk është i vetëdijshëm se kjo qeverisje është ilegale dhe ilegjitime.

“Kjo qeveri është jokushtetuese dhe joligjore. Kjo Qeveri e ka dëshmuar tashmë se është e paaftë për të qeverisur vendin… Shëndeti dhe jeta e qytetarëve po rrezikohet për shkak të keqqeverisjes me pandeminë dhe me vendin në përgjithësi. Ne nuk e dimë si shoqëri se si do të na gjejë shtatori…”, ka thënë Nagavci,

Ndërkaq, Rexhep Selimi po nga kjo parti bëri të ditur se Grupi parlamentar i VV-së sot do të nisë mbledhjen e nënshkrimeve për procedimin e mocionit të mobesimit ndaj Qeverisë Hoti.

“…Nga sot Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes do të nisë mbledhjen e nënshkrimeve për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë”, tha Selimi, duke u bërë thirrje të gjitha grupeve parlamentare, deputetëve të përkrahin këtë mocion

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Zanafilla e Shumë Sëmundjeve Nis Nga Stomaku – Çfarë Duhet Të Bëni

Mbi 2000 vjet më parë, Hipokrati, i njohur si Ati i Mjekësisë, paralajmëroi se stomaku përbën zanafillën e të gjitha sëmundjeve.

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është...

Biden premton vaksinim falas kundër COVID-19

Kandidati demokrat që garon për president të SHBA-së, Joe Biden premtoi se vaksina e koronavirusit të ri (COVID-19) do të bëhet falas...

Rritet në 22 numri i viktimave nga shembja e kishës në Gana

Është rritur në 22 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shembjes së një kishe në rajonin lindor të Ganës.

Rusi, arrin në afro 1.5 milionë numri i rasteve me COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi ka arritur në 1.497.167 ndërsa bilanci i viktimave në 25.821.