Zbulohen specifikimet e Honora Magic V

Mos i humb

Honor do të prezantojë telefonin inteligjent të parin nga kjo kompani më 10 janar.

Bëhet fjalë për një model Honor Magic V, specifikat e të cilit u zbuluan pak ditë para prezantimit zyrtar.

Ai do të përdorë një ekran të brendshëm OLED 7,9 inç me një rezolucion prej 2,272 x 1,984 pikselë, një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz dhe një format 10,9: 9.

Dihet se pajisja e palosshme horizontale do të përdorë procesorin Snapdragon 8 Gen 1 të Qualcomm.

Me sa shihet, nuk ka një kamerë selfie në ekranin e brendshëm, por një kamerë prej 42 MP ndodhet në ekranin e jashtëm OLED 6.45 inç. Është një ekran me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz dhe një format 21.3: 9.

Sa i përket kamerave të pasme, ka tre sensorë 50 MP, duke përfshirë një kamerë të gjerë, ultra të gjerë dhe një kamerë tjetër të papërcaktuar.

Dimensionet e Honora Magic V janë 160.4 x 72.7 x 14.3 mm kur paloset dhe 160.4 x 141.1 x 6.7 mm kur është e hapur. Kjo korrespondon me dimensionet e modelit Mate X2 të Huawei, por gjithashtu peshon 293 gram.

Magic V mundësohet nga një bateri 4750 mAh që mbështet karikim të shpejtë 66W. Të dyja tiparet janë më të mira se modeli i Huawei.

Honor do të jetë i disponueshëm në ngjyrë të zezë, të bardhë me vija dhe portokalli.

Procesori Snapdragon 8 Gen 1 do të çiftohet me 12 GB RAM dhe 256 ose 512 GB memorie të brendshme. Pajisja do të përdorë Android 12 me ndërfaqen Magic UI 6. Për sa i përket çmimit, Magic V do të kushtojë të paktën 2000 euro.

- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit