Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Mos i humb

Aeroplani “përshëndet” çiftin e ri me një “grusht” ujë

Momenti kur seti fotografik i një çifti të ri është shkatërruar nga një aeroplan, është kapur në kamera. Priscila...

SHBA, thirrje udhëheqësve të Armenisë dhe Azerbajxhanit për ndërprerjen e luftimeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u bëri thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit të arrijnë një zgjidhje diplomatike të konfliktit mbi rajonin e...

Konflikti me Azerbajxhanin/ Shkon në luftë gruaja e kryeministrit armen: Nuk do t’i dorëzohemi armikut

Gruaja e kryeministrit armen, Anna Hakobyan, ka nisur trajnimin ushtarak dhe do të dërgohet në frontin e luftës me qëllim që të...

Salih Mustafa del sot para Gjykatës Speciale

Njëri ndër ish-komandantët e UÇK-së, Salih Mustafa, ka kohë deri sot që para gjykatësit të procedurës paraprake të pranojë fajësinë ose jo...

Wonder World, një faqe australiane e videos në YouTube ka zgjidhur më në fund misterin e një treni të madh mallrash që kalon në një autostradë me shtatë korsi.

Videoja origjinale, që nxiti hulumtimin tregon një tren të madh që del nga ana e një autostrade pa paralajmërim, duke kaluar shtatë korsitë ndërsa makinat me durim ndalojnë dhe presin.

Duket se nuk ka sinjale paralajmëruese për të njoftuar drejtuesit. Kjo pamje magjepsëse zgjoi interesin e Wonder World, i cili thotë se ai kaloi dy ditë duke u përpjekur të merrte verifikimin për këtë video.

Përfundimisht, ai gjeti disa pamje të ngjashme dhe duke përdorur Google Earth dhe konfirmoi se vendndodhja e shinave është në Baku në Azerbajxhanin Lindor.

Wonder World shpjegon se sipas hulumtimit të tij, shinat e trenave janë të padukshme dhe janë fshehur aq mirë në rrugë sa që nga larg mund të duket se nuk ka shina fare.

Kanali në YouTube ka treguar se si autostrada dhe treni mund të “bashkëjetojnë”, veçanërisht kur pamjet më të qarta tregojnë qartë se sa me zgjuarsi janë të fshehura shinat në autostradë.

https://youtube.com/watch?v=u4hed723pd8%3Ffeature%3Doembed
- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Salih Mustafa del sot para Gjykatës Speciale

Njëri ndër ish-komandantët e UÇK-së, Salih Mustafa, ka kohë deri sot që para gjykatësit të procedurës paraprake të pranojë fajësinë ose jo...

SHBA, thirrje udhëheqësve të Armenisë dhe Azerbajxhanit për ndërprerjen e luftimeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u bëri thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit të arrijnë një zgjidhje diplomatike të konfliktit mbi rajonin e...

Karikatura e pazakontë e Erdogan/ Turqia akuzon Charlie Hebdon për “racizëm kulturor”

Pas publikimit të edicionit të së mërkurës, që tallet me presidentin truk, Recep Tayyip Erdogan, Turqia ka akuzuar revistën franceze Charlie Hedbo...

“Asociacioni i Komunave me shumicë serbe”/ Reagon BE: Statuti i Bashkësisë të jetë pasqyrim i ligjeve të Kosovës

KOSOVË- Bashkimi Europian ka reaguar pas cështjes së Asociacionit të Komunave me shumicë serbe në Kosovë. Zëdhënës i shefit të diplomacisë së Bashkimit...

Fushata e egër kundër Kosovës, Daçiç reagon pas lajmeve se u “dënua” me postin e kryeparlamentarit

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Dacic, kundërshtoi shefin e diplomacisë së BE-së Josep Borrell që kishte kërkuar që Kosova e Serbia...