Zjarr në kodrën e Krastës, përfshihet nga flakët pylli me pisha

Mos i humb

Kanabis dhe fishekë në shtëpi, arrestohet 25-vjeçari në Tropojë

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Tropojë, pasi iu gjetën në shtëpi 184 gram kanabis sativa dhe 80 fishekë. Autori...

Tregimi i refugjatit nga Eritrea në Zelandë të Re, nga pastrues në deputet

Ish-refugjati nga Eritrea, Ibrahim Omer, i nominuar nga Partia Laburiste në zgjedhjet e përgjithshme të Zelandës së Re, u bë deputeti i...

Zvicër: 6634 raste të reja me Covid-19, shkalla e pozitivitetit, 26.5 për qind

Në 24 orët e fundit, Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar gjithsej 6634 infeksione të reja me koronavirus, të regjistruara...

OBSH: Të karantinohen rastet e kontaktit me COVID-19

Në përballje me valën e dytë të infeksioneve me Covid-19, kreu i Urgjencave Shëndetësore në OBSH, Michael Ryan u bëri thirrje autoriteteve...

Një zjarr ka rënë në kodrën e Krastës në lindje të Elbasanit dhe është përfshirë nga flakët pylli me pisha.

Pothuajse çdo vit kjo zonë po digjet dhe në të gjitha rastet zjarret kanë qenë të qëllimshme.

Mjetet zjarrfikëse nuk arrijnë dot në vendin e zjarrit. Në vendngjarje po punohet me pompa krahu.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Çaji Që Nuk Duhet Ta Ndani në Ditët e Ftohta

Trëndafili i Egër çmohet për vlerat e tij kurative për shëndetin e gjithë organizmit. Stina e vjeshtës dhe ajo...

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve të BKH-së, ambasada e SHBA: Procesi i vështirë, për të gjetur më të mirët e Shqipërisë

Mbyllet një tjetër fazë për përzgjedhjen e kandidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se dje përfundoi procesi i testit për aftësitë...

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar

Akar: Kontrollet dhe përgatitjet për sistemin S-400 vazhdojnë siç janë parashikuar. Akar: (Për sistemin e mbrojtjes ajrore e raketore...

Masat kufizuese në Greqi, grekët shijojnë ditën e fundit të “lirisë”

Duke filluar nga sot, Greqia do të nisë regjimin e ri të masave kufizuese të paralajmëruar nga Kryeministri Mitsotakis, të enjten. Në...

“A ka ujë në akullin që më sollët?”, restoranti vendos një çmim për çdo pyetje absurde

Rregulli numër 1 i çdo personi që fillon punë në një restorant është “klienti ka gjithmonë të drejtë”. Por këtë ligj të...