Zjarr pranë aeroportit të Rinasit, zjarrfikësit arrijnë ta shuajnë

Mos i humb

Çfarë po ndodh? Prej pandemisë Covid-19, Toka po dridhet më pak

Masat globale të bllokimit për të ndalur përhapjen e koronavirusit, në dukje të parë e kanë bërë botën shumë më të qetë,...

Shkelën masat kufizuese/ 230 shtetas të gjobitur 24 orët e fundit

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në...

Greqi/ Arrin në 55 numri i viktimave nga CoVid-19

Në Greqi ka shkuar në 55 numri i viktimave nga CoVid-19. Dy viktima janë shënuar në spitalin e Nauses...

Turkish Airlines pezullon të gjitha fluturimet e brendshme në Turqi

Turkish Airlines njoftoi se ka pezulluar të gjitha fluturimet e brendshme në Turqi deri më 20 prill, si masë parandaluese në luftën...

Një zjarr i madh ra pasditen e kësaj të shtune në një zonë shumë pranë Aeroportit ndërkombëtar të Rinasit.

Flakët u përhapën me shpejtësi, të ndihmuara edhe nga era e fortë, por i menjëhershëm ishte edhe reagimi i zjarrfikësve, që shkuan të shumtë në numër dhe ndihmuan në shuarjen e tyre brenda një kohe të shkurtër.

Vatra e zjarrit të rënë ishte shumë pranë aeroportit, e ndoshta mund të ishte kthyer në rrezik.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

CEO i Twitterit do të dhurojë 1 miliard dollarë për luftën kundër COVID-19

Drejtuesi i lartë (CEO) i Twitter-it, Jack Dorsey, njoftoi se në kuadër të luftës kundër koronavirusit të ri (COVID-19) do të dhurojë...

Izrael, rritet në 71 numri i të vdekurve nga COVID-19

Në Izrael ka arritur në 71 numri i të vdekurve dhe në 9.404 numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19).

Kroaci, në një shtëpi për të moshuar 10 të infektuar nga COVID-19

Është duke vazhduar evakuimi i një pjese të banorëve të shtëpisë për persona të moshuar në Split të Kroacisë pasi që 10...

Manastirliu: Shërohen 4 infermierë dhe një mjeke nga COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë...

Keni të prekur me COVID-19 ndonjë pjesëtar në familje? Këshillat e MSH për qytetarët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social. Sic e...