ZTE prezantoi Axon 40 Ultra Space Edition

Mos i humb

Kompania ZTE prezantoi versionin Space Edition të smartfonit të saj Axon 40 Ultra, i cili ka një memorie të madhe dhe cilësi edhe më të mirë.

ZTE Axon 40 Ultra Space Edition është i disponueshëm në dy konfigurime, me 12 GB RAM dhe 512 GB hapësirë ruajtëse dhe 18 GB RAM dhe 1 TB hapësirë ruajtëse. Është pasardhës i një versioni të ngjashëm të vitit të kaluar, i cili u bazua në modelin Axon 30 Ultra.

Siç mund ta shihni, dizajni është paksa i ndryshëm nga modeli standard Ultra. Paneli i pasmë i xhamit është zëvendësuar me një qeramik, ndërsa ZTE ka ndryshuar edhe modulin e kamerës. Në vend të një zgjatjeje diskrete, moduli tani “përzihet” në mënyrë elegante në panelin e pasmë. Qeramika është bërë në një kallëp të veçantë për të marrë një strukturë të veçantë sipërfaqësore.

Ashtu si modeli standard Ultra, Space Edition gjithashtu ka një çip sigurie të zhvilluar nga ZTE. Ky çip ka kaluar testimin kombëtar të enkriptimit komercial dhe ka marrë tre certifikata kryesore ndërkombëtare për sigurinë dhe privatësinë.

Telefoni celular është kryesisht i njëjtë me atë standard, ka një ekran AMOLED 6.8 inç me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz, nën të cilin ka një kamerë selfie 16 MP. Mundësohet nga një procesor Snapdragon 8 Gen 1, ndërsa fuqizohet nga një bateri 5000 mAh që tani mbështet karikimin 80 W. Në anën e pasme janë tre sensorë 64 MP, pra kamera të gjera, ultra të gjera dhe periskop.

Porositë paraprake janë duke u marrë dhe dërgesat priten nga 6 dhjetori. Modeli me 12 GB RAM dhe 512 GB memorie të brendshme kushton 795 euro, ndërsa modeli me 18 GB RAM dhe 1 TB memorie kushton 1035 euro.

Edicioni special vjen edhe me një maskë mbrojtëse që përputhet me dizajnin e ri të modulit të kamerës.
- ISLAMSHOP.CH -spot_img
- ISLAMSHOP.CH -spot_img

Të fundit