Zvicër: 1487 infeksione të reja dhe 3 raste të vdekjes nga Covid-19

Mos i humb

Sërish shifra të larta nga Kosova, 124 raste pozitive me COVID-19, asnjë viktimë

Sërish shifra të larta të rasteve me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve...

Elbasan: Mbyllet kopshti, edukatore dhe sanitare me covid

Kopshti numër 8 në Elbasan është mbyllur pasi 8 persona, edukatore dhe sanitare kanë rezultuar me covid. Dy edukatore...

7 Këshilla nga Mjekët që Diabetikët Duhet të Ndjekin Gjatë Pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë. Ky kujdes duhet të...

Presidenti i çon KED-it listën me 10 kandidatë dhe apelon: Punoni pa ndërprerje që…

Presidenti i dërgon Këshillit të Emërimeve në Drejtësi listën e re me 10 kandidatë me qëllim plotësimin e vakancës së krijuar në...

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) ka raportuar sot 1,487 raste të reja që kanë rezultuar pozitive për virusin corona.

Mesatarja e infeksioneve të 7 ditëve të fundit është 677 që tregon një rritje prej 114 për qind në krahasim me javën e kaluar.

Siç e tregojnë shifrat, trendi po rritet shumë shpejt dhe në nivel të lartë.

Shkalla mesatare e rasteve të rezultuara pozitive gjatë 7 ditëve të fundit aktualisht është 6.6 për qind. Kjo do të thotë se nga 100 teste, mesatarisht 7 teste ishin pozitive dhe në këtë mënyrë, pragu kritik i caktuar nga OBSH, prej 5 për qind, është tejkaluar.

Numri mesatgar i testimeve të bëra gjatë 7 ditëve të fundit është 10,445 teste në ditë dhe kështu është rritur për 9 për qind, krahasuar me javën e mëparshme.

BAG ka raportuar sot edhe 3 raste të reja vdekjesh nga Covid-19.

Mesatarja e pranimeve në spital gjatë 7 ditëve të fundit ka qenë 10 persona në ditë që është 1 për qind më shumë se në javën e kaluar.

- ISLAMSHOP.CH -
- ISLAMSHOP.CH -

Të fundit

Rikthehet “Përbindëshi i Detit Kaspik”

Në brigjet perëndimore të Detit Kaspik shfaqet një relikt që ngjan me një përbindësh gjigant uji. Është e vështirë të imagjinosh që...

Mitsotakis: Jemi të gatshëm t’i drejtohemi Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë pë kufijtë detarë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis pas një takimi me presidentin qipriot Nicos Anastasiades dhe atë egjiptian Fatah al Sisi në Nikozia, kryeministri grek...

Frikë nga mbyllja? Rriten shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektantët në Gjermani

Rriten sërish shitjet e letrës higjienike dhe dezinfektuesit në Gjermani. Kështu ka deklaruar zyra e Statistikave, teksa shteti me ekonominë më të...

Policia Rrugore me Lamborghini Huracàn: Padova-Romë në tre orë!

Policët Rrugorë në Sant’Agata Bolognese kanë transportuar një veshkë nga Padova në Rome për 3 orë, gjatësi e cila zakonisht përshkohet për 5...

I frikshëm apo i mahnitshëm? Pamjet e hotelit më të veçantë

Nëse po kërkoni një vend pranë detit, dhe larg njerëzve, atëherë ky hotel në Suedi është i duhuri për ju.